کد خبر: ۵۳۴۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۵

سرمربی پیشین تیم کشتی آزاد جوانان تاکید می‌کند که اگر حسن یزدانی دو امتیاز در مبارزه اولش از دست داد به این خاطر بوده که می‌خواسته بیشتر کشتی بگیرد و به اصطلاح بدنش بیدار شود.

به گزارش شفاف، مجید خدایی در خصوص عملکرد رحمان عموزاد در اولین مسابقه جهانی‌اش به برنامه دایره طلایی گفت: این کشتی‌گیر برای اولین بار به عضویت تیم ملی بزرگسالان درآمده، کشتی اول را خوب گرفت اما مقابل ژاپن بی‌تجربگی کرد؛ در کنده‌کشی اشتباه داشت و کشتی را همان‌جا از دست داد در حالی که از حریف هم پیش بود. تیم ما جوان هست، این اتفاقات برای کشتی گیران جوان و کم تجربه قابل پیش بینی است.

سرمربی پیشین تیم کشتی جوانان در مورد عملکرد یونس امامی در وزن 74 کیلو تصریح کرد: او دو کشتی ابتدایی را خوب گرفت، قبلا به حریف قزاقستانی باخته بود اما اینجا با اختلاف زیاد برنده شد. با این دو مبارزه، خیلی امیدوار شدیم و خود من به شخصه فکر می‌کردم یونس خیلی رو به جلو بوده اما در کشتی سوم به لحاظ  بدنی کم آورد. حریف گرجستانی هم کشتی‌گیر توانمندی بود. انتظار از یونس بیشتر بود، حریف گرجستانی چند بار به راحتی به پایش رسید و زیر دادن زیاد باعث شکست او شد. بدنش مثل کشتی قبلی‌ نبود.

دارنده مدال برنز جهان در سال 2002 همچنین درمورد حسن یزدانی گفت: بعد از شکست در المپیک طبیعی بود که این مسئله در روحیه کشتی گیر ما تاثیرگذار بوده است. فاصله کمی بین المپیک و مسابقات جهانی وجود داشت. این هم که حسن یزدانی در مبارزه اولش دو امتیاز از دست داد، به این دلیل است که او همیشه عادت دارد کشتی اول را بیشتر کشتی بگیرد و می‌خواست به اصطلاح بدنش بیدار شود. ضمن اینکه کشتی اول، همیشه سخت است. یکی از ایرادهای حسن یزدانی در زیرگیری‌هایش است که کشتی دنیا این فهمیده که چه زمانی می‌تواند از او زیر بگیرد.

خدایی در خاتمه با اشاره به عملکرد امیرحسین زارع در کشتی‌های مقدماتی خاطرنشان کرد: بعد از مدال المپیک، زارع اعتماد به نفس خوبی گرفته و در این وزن جا افتاده است. او حالا گام‌هایش را محکم روی تشک می‌گذارد و می‌داند می‌تواند برنده شود. زارع جزو مدعیان سنگین وزن شده و روز به روز هم رو به جلو پیش می‌رود. او کشتی‌های خوبی تا نیمه نهایی گرفت و امیدواریم نقابل طاها آکگول هم عملکرد خوبی داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: