کد خبر: ۵۳۴۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳

۴ نماینده ایران به دیدار نیمه نهایی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان در نروژ رسیدند.

به گزارش شفاف، روز دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان امروز (یکشنبه) با برگزاری دیدار‌های اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم در شهر اسلو نروژ آغاز شد و نمانیدگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

بر همین اساس در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفرجوزپه ویلارو از اکوادور را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۷ بر ۶ از سد آریان تسیوترین از بلاروس گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. حریف سرلک در این مرحله سلیمان آتلی دارنده مدال نقره جهان از ترکیه است.

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر گابریل جاناتچ از اتریش را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه ۱۳ بر ۳ مقابل سباستین ریورا از پورتوریکو به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. یزدانی در این مرحله مقابل کرزیستوف بینکوفسکی از لهستان با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف علیبک عثمان اف از قرقیزستان می رود.

در وزن ۷۹ کیلوگرم محمد نخودی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر آرون کانوا از ایتالیا را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۴ آرمان آواگایان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر صفر سیف الدین آلکما از فرانسه را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نخودی در این مرحله با نیکا کنتچادزه دارنده مدال طلای زیر 23 سال جهان کشتی می گیرد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم کامران قاسم پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۷ بر صفر از سد آندریل ولاوسف از اوکراین گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر ۱ ایراکلی متسیتوری دارنده مدال برنز جهان از گرجستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. قاسم پور در این مرحله به مصاف جی دن کاکس قهرمان جهان از آمریکا می‌رود.

رقابت‌های مرحله نیمه نهایی از ساعت ۱۸:۳۰ برگزار می‌شود.

گفتنی است در رقابت‌های چهار وزن نخست کشتی آزاد حسن یزدانی و امیر حسین زارع به دیدار فنیال رسیدند و رحمان عموزاد و یونس امامی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: