کد خبر: ۵۳۴۵۶۷
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱

ارزش دلار آمریکا روز دوشنبه نسبت به اوج قیمت خود در هفته گذشته در حالی کاهش یافت که سرمایه گذاران قبل از نشست‌های بانک‌های مرکزی استرالیا و نیوزلند و همچنین داده‌های نیروی کار در آمریکا در طی این هفته محتاط بودند.

به گزارش شفاف، ارزش دلار روز دوشنبه نسبت به اوج قیمت خود در هفته گذشته در حالی کاهش یافت که سرمایه گذاران قبل از نشست‌های بانک‌های مرکزی استرالیا و نیوزلند و همچنین داده‌های نیروی کار در آمریکا در طی این هفته محتاط بودند.

بر اساس این گزارش، یورو به بالای مرز 1.16 دلار بازگشت و با افزایش 0.1 درصدی به 1.1606 دلار رسید که از پایین‌ترین سطح خود طی 14 ماه گذشته یعنی 1.1563 دلار بهبود نشان می‌دهد.

همچنین ارزش ین نسبت به پایین‌ترین سطح خود طی 19 ماه گذشته شاهد رشد بود و مشابه یورو 0.1 درصد در معاملات آسیا افزایش یافت و به 110.92 دلار رسید.

استرلینگ، دلار استرالیا و دلار نیوزلند همگی در معاملات اولیه با افزایش ارزش نسبت به دلار روبرو شدند و سود اواخر هفته گذشته را افزایش دادند.

در هفته پیش رو، بانک مرکزی استرالیا روز سه شنبه تشکیل جلسه می‌دهد و انتظار می‌رود سیاست پولی خود را بدون تغییر ثابت نگه دارد.

بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود روز جمعه داده‌های نیروی کار ایالات متحده بهبود مستمر در بازار کار را نشان دهد. پیش بینی می‌شود 460 هزار شغل در ماه سپتامبر به بازار کار این کشور افزوده شده باشد.

استرلینگ 0.25 درصد افزایش یافت و به 1.3568 دلار رسید که برای سومین جلسه متوالی پس از کاهش شدید هفته گذشته رشد نشان داد.

اقتصاددانان نظرسنجی رویترز انتظار دارند نرخ نقدینگی در استرالیا حداقل تا سال 2024، همانطور که بانک مرکزی این کشور اصرار داشته است، متوقف شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: