کد خبر: ۵۳۴۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
فرمانده ناجا تاکید کرد

فرمانده نیروی انتظامی از آمادگی کامل برای اجرای برنامه های هفته ناجا همزمان با ۱۷ تا ۲۳ مهرماه خبر داد و بر لزوم اجرای برنامه های کیفی اثرگذار تاکید کرد.

به گزارش شفاف پیش از ظهر امروز، جلسه هماهنگی برای برنامه های هفته ناجا و تبیین و تشریح اقدامات مقابله ای با سرقت به ریاست  سردار "حسین اشتری" در ستاد فرماندهی ناجا به‌صورت ویدئو کنفرانسی با حضور فرماندهان انتظامی استان ها برگزار شد.

فرمانده نیروی انتظامی در این نشست تخصصی با درود و رحمت بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی، هشت سال دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت به ویژه سپهبد شهید " حاج قاسم سلیمانی" و همرزمانش اظهار داشت: برای فرماندهی معزز کل قوا مقام معظم رهبری آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی و توفیق روزافزون داریم.

وی با تسلیت فرا رسیدن سالروز ارتحال جانگداز رسول اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و ایام سوگواری آل الله، ادامه داد: روز گذشته در ارتباط تصویری برگزاری مراسم مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه های افسری نیروهای مسلح در دانشگاه افسری امام حسین (ع)، بار دیگر از فرمایشات گوهربار مقام معظم رهبری "مدظله العالی" بهره و فیض بردیم.

اشتری تاکید کرد: فرمایشات گوهربار مقام معظم رهبری بار دیگر روح تازه ای در کالبد نیروهای مسلح دمید و برای ما نیروهای پلیس نیز این فرمایشات معظم له چون همیشه چراغ راه است.

 اجرای برنامه های هفته ناجا

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز برنامه های هفته ناجا از شنبه (۱۷ مهرماه) تا جمعه (۲۳ مهرماه) گفت: هفته نیروی انتظامی فرصت مغتنمی برای ارائه کارنامه یک ساله پلیس به مردم به منظور معرفی ظرفیت و توانمندی های عظیم  نیروی انتظامی برای جلب سرمایه های اجتماعی و مشارکت عمومی در پیشبرد اهداف کلان است.

 بهره مندی از فناوری های هوشمند

اشتری با اشاره به شعار منتخب هفته ناجا در سال جاری مبنی بر " پلیس هوشمند، امنیت پایدار" خاطرنشان کرد: امروز نیروی انتظامی، سازمانی بهره مند از فناوری های نوین و تکنولوژی‌های هوشمند به منظور تسریع و تسهیل ارائه خدمات انتظامی به مردم است. در اجرای برنامه های هفته ناجا ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی بایستی ویژگی بارز" هوشمندی پلیس" به منظور تحقق "امنیت پایدار" هویدا باشد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم " کیفیت گرایی" در تولیدات برنامه های هفته ناجا یادآور شد: نیروی انتظامی، سازمانی " مسئولیت گرا" و " یادگیرنده" است. از طرفی این نیروی مردمی دارای مهارت " اقناع سازی" نیز است بنابراین شایسته است که در برنامه های هفته ناجا ضمن ارائه این ویژگی های بارز، روحیه " مشارکت جویی" و " مشارکت پذیری" پلیس به نمایش گذاشته شود.

اشتری با تاکید بر لزوم اتخاذ رویکرد "خلاقانه" و " نوآورانه" در برنامه های هفته ناجا تاکید کرد: بایستی از انجام برنامه های تکراری و کم اثر پرهیز شود. از طرفی  ملاک و محور برنامه های اجرایی  افزایش آگاهی عمومی به منظور پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب ها باشد.

فــرمانده نیروی انتظامی با اشاره بر ضرورت انعکاس تنوع و گستردگی ماموریت های پلیس از مرز تا مرکز در رسانه های جمعی اعم از دیداری، شنیداری، مکتوب و فضای مجازی خاطرنشان کرد: هفته ناجا فرصت مناسبی برای انعکاس خدمات شبانه روزی نیروهای پلیس به منظور تامین نظم و امنیت پایدار در جامعه است بنابراین بایستی از ظرفیت رسانه ها به منظور تحقق این مهم بهره کافی و وافی ببریم

ارائه تصویر مطلوب از پلیس

وی با تاکید بر ارائه تصویر مطلوب از اقتدار توام با رافت و عدالت پلیس به جامعه خاطر نشان کرد: نمایش اقتدار پلیس برای دوستداران نظام و انقلاب "روحیه افزا" و "امید آفرین" و از طرفی برای دشمنان ما موجب یأس و ناکامی است. نمایش اقتدار توام با رافت پلیس برای آحاد جامعه "غرور آفرین" است بنابراین بایستی در این هفته این شاخصه بارز پلیس منعکس شود.

اشتری هفته نیروی انتظامی را فرصت مناسبی برای تجلیل از سبزپوشان نیروی انتظامی اعم از فرماندهان، افسران، درجه داران، سربازان وظیفه و خانواده هایشان دانست و گفت: همواره قدردان ایثارگری نیروهای خدوم و پرتلاش پلیس هستم و شایسته است در این ایام به صورت ویژه تری از مقام تلاشگر نیروهای پلیس و نقش حمایتی خانواده هایشان تجلیل شود.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تکریم خانواده معظم شهدا و جانبازان بایستی رویکرد همیشگی ما باشد چرا که تکریم این عزیزان کمترین نشانه قدردانی ماست، گفت: دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و ... می تواند برای همه ما مایه خیر و برکت باشد. در کنار این مهم نباید از رسیدگی به خانواده متوفیان و اعضای وابسته ناجا غافل شویم.

اشتری هفته ناجا را فرصت مناسبی برای طرح انتظارات و مطالبات پلیس از آحاد جامعه و دستگاه های مسئول معرفی و اظهارکرد: با استفاده از ظرفیت غنی رسانه ها که در این ایام در اختیار ما هستند می توانیم در مولفه هایی چون تلاش همگانی برای تولید امنیت، کاهش آسیب های اجتماعی و ... " مسئول سازی" کنیم.  

تشدید اقدامات مقابله ای

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مبارزه جدی با سرقت و استرداد اموال مسروقه مکشوفه به مالباختگان از مطالبات جدی مقام معظم رهبری از نیروی انتظامی است، خاطر نشان کرد: مبارزه با سرقت همواره از اولویت های ماموریتی نیروی انتظامی بوده است و به همین منظور قرارگاه مبارزه با سرقت راه اندازی شده است.

وی با اشاره به عزم و اراده پلیس برای مقابله با سرقت بر لزوم اتخاذ رویکردهای " پیشدستانه" و " پیشگیرانه" به منظور جلوگیری از وقوع این جرم خاطر نشان کرد: وقوع سرقت علل و عوامل مختلفی دارد که باید دستگاه و سازمان های مختلف متناسب با ریشه یابی علل به ایفای نقش خود در کاهش وقوع این جرم بپردازد، از طرفی به نظر می رسد که بایستی قوانین و مجازات بازدارندگی کافی را برای برخورد با مجرمان و سارقان داشته باشد.

اشتری بر لزوم مسئول سازی، همگرایی نهادها و ارگان های دولتی و خصوصی در ایفای نقش خود در پیشگیری از سرقت بر تمرکز بر توان و امکانات بالقوه ناجا به منظور مقابله با سرقت تاکید کرد و گفت: اجرای مستمر طرح های ویژه چون طرح های " محله محور" برای مقابله با سرقت ها می تواند کارساز باشد، از طرفی ارتقای بهره مندی از سامانه نما، کنترل بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه، رصد مناطق جرم خیز و آلوده با نگرشی بر اطلس مقابله با سرقت بر مبنای زمان و مکان وقوع این جرم نیز موثر است.

تقویت گشت های خودرویی و موتوری

اشتری اضافه کرد: تقویت فعالیت گشت های هوشمند و هدفمند موتوری و خودرویی به منظور مقابله با سرقت در کنار رصد فعالیت مال‌خران نیز می تواند در کاهش وقوع این جرم کارساز باشد.

 انعکاس کشف اموال مسروقه در رسانه ها

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به دستاوردهای نیروی انتظامی در مقابله با سرقت تاکید کرد: انعکاس کشفیات پلیس در این حوزه به ویژه استرداد اموال مسروقه مکشوفه به مالباختگان می تواند مصداق بارزی از ایجاد رعب در دل سارقان و حتی القای پیام های پیشگیرانه باشد بنابراین شایسته است از فضای رسانه ای و مجازی به منظور اقدامات مقابله ای در حوزه سرقت بهره کافی برده شود.

فرمانده نیروی انتظامی از آمادگی کامل برای اجرای برنامه های هفته ناجا همزمان با ۱۷ تا ۲۳ مهرماه خبر داد و بر لزوم اجرای برنامه های کیفی اثرگذار تاکید کرد.

اشتری با اشاره به ضرورت اصلاح فرآیندها به منظور تسریع در پاسخگویی و خدمات دهی به مردم در بخش پایانی سخنان خود به ابلاغ تدابیر متناسب با دستور کار جلسه پرداخت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: