کد خبر: ۵۳۴۶۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۹

با پیروزی کامران قاسم‌پور مقابل رقیب روس، تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با کسب سه مدال طلا و سه نقره و در انتظار کسب دو مدال برنز دیگر، شانس کسب عنوان قهرمانی جهان را برای خود حفظ کرد.

به گزارش شفاف، تیم ملی کشتی آزاد کشورمان که با علیرضا سرلک در 57 کیلوگرم، رحمان عموزاد در 61 کیلو، امیرمحمد یزدانی در 65 کیلو، عرفان الهی در 70 کیلو، یونس امامی در 74 کیلو، محمد نخودی در 79 کیلو، حسن یزدانی در 86 کیلو، کامران قاسم‌پور در 92 کیلو، مجتبی گلیج در 97 کیلو و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم راهی اسلو شد، درحالیکه در آخرین مسابقات جهانی که در سال 2019 در نورسلطان به انجام رسید روی سکوی تیمی قرار نگرفت و چند ماه بعد از مسابقات به دلیل مثبت اعلام شدن دوپینگ چند کشتی گیر، امتیاز تیمی ایران از آمریکایی‌ها بیشتر شده و عنوان شد این تیم سوم جهان شده است.

اکنون تیم ایران با توجه به نتایجی که در سه روز برگزاری مسابقات در نروژ به دست آمده، حتی شانس کسب عنوان قهرمانی جهان را دارد.

این تیم تاکنون توسط حسن یزدانی، امیرحسین زارع و کامران قاسمپور صاحب مدال طلا و 75 امتیاز شده است. با نقره علیرضا سرلک، امیرمحمد یزدانی و محمد نخودی نیز 60 امتیاز دیگر به حساب ایران واریز شده و ایران با عرفان الهی و مجتبی گلیج را این شانس را خواهد داشت که به مدال برنز رسیده و روی سکوی اولی یا دومی جهان قرار بگیرد.

مبارزه های رودرروی کشتی گیران کشورمان و در رقم خوردن اتفاقی بزرگ در اسلو از اهمیت زیادی برخوردار است.

در پایان مسابقات 8 وزن تیم ایران با 141 امتیاز در صدر قرار دارد و تیم‌های آمریکا و روسیه به ترتیب با 140 و 133 امتیاز در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند و اگر ایران بتواند در دو وزن باقی مانده دو مدال برنز بگیرد، می‌تواند عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کند.

57 کیلوگرم: 1- توماس گیلمان (آمریکا) 2- علیرضا سرلک (ایران) 3- هورست لهر (آلمان) و آریان تسیوترین (بلاروس)
61 کیلوگرم: 1- عباس گادجی ماگومدوف (روسیه) 2- داتون فیکس (آمریکا) 3- آرسن هاروتونیان (ارمنستان) و توشیهیرو هاسگاوا (ژاپن) ... 11- رحمان عموزاد (ایران)
65 کیلوگرم: 1- ژاگیر شاخیف (روسیه) 2- امیرمحمد یزدانی (ایران) 3- تولگا تومور اوچیر (مغولستان) و علیبک عثمان اف (قرقیزستان)
74 کیلوگرم: 1- کایل داک (آمریکا) 2- تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) 3- فضلی اریلماز (ترکیه) و تیمور بیژویف (روسیه) ... 8- یونس امامی (ایران)
79 کیلوگرم: 1- جردن باروز (آمریکا) 2- محمد نخودی (ایران) 3- نیکا کنتچادزه (گرجستان) و رادیک والیف (روسیه)
86 کیلوگرم: 1- حسن یزدانی (ایران) 2- دیوید تیلور (آمریکا) 3- آرتور نایفونوف (روسیه) و ابوبکر آباکاروف (آذربایجان)
92 کیلوگرم: 1- کامران قاسم پور (ایران) 2- ماگومد کوربانوف (روسیه) 3- عثمان نورماگومدوف (آذربایجان) و جی دن کاکس (آمریکا)
125 کیلوگرم: 1- امیرحسین زارع (ایران) 2- گنو پتریاشویلی (گرجستان) 3- طاها آکگول (ترکیه) و لخاگواگرل مونختور (مغولستان)

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: