کد خبر: ۵۳۴۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳

نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت:مرزهای ایران، مرزهای صلح و دوستی است و رفتار ما مبتنی بر تقویت امنیت در منطقه است و همه اینها عکس آن چیزی است که رژیم جعلی اسرائیل به دنبال آن است.

به گزارش شفاف، عباس مقتدایی نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تنش های اخیر ایجاد شده بین ایران و آذربایجان و نقش رژیم‌صهیونیستی در این تنش‌ها، گفت:رژیم اشغالگر قدس در سال‌های گذشته در همه بخش‌های که به صورت غیر مستقیم با جمهوری اسلامی ایران تقابل داشته شکست خورده است.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته رژیم اشغالگر قدس تلاش داشته که جلوی نفوذ منطقه‌ای و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را بگیرد که تاکنون موفق نبوده است چون پیام انقلاب اسلامی ایران یک پیام فرهنگی در حال گسترش است.

نماینده اصفهان در مجلس با تاکید براینکه ایران هیچ‌گاه به دنبال کشور‌گشایی نبوده و نیست، اضافه کرد:مرزهای ایران، مرزهای صلح و دوستی است و رفتار ما مبتنی بر تقویت امنیت در منطقه است و همه اینها عکس آن چیزی است که رژیم جعلی اسرائیل به دنبال آن است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به دنبال نفوذ و برهم‌زدن آرامش منطقه است، عنوان کرد:جمهوری اسلامی نشان داده از چنان اقتدار و بنیه دفاعی برخوردار است که می تواند در هر موعد و زمانی که لازم باشد برای جلوگیری از رفتارهای خصومت آمیز اقدامات خود را داشته باشد.

مقتدایی با تاکید بر اینکه رژیم اشغالگر قدس بزرگتر از آمریکایی‌ها نیستند، اظهار داشت: آمریکایی‌ها در سالهای گذشته چند سیلی محکم از ایران خورده‌اند و توان مقابله هم ندارند، اخراج آنها از منطقه نشان می‌دهد که آنها در  افغانستان، عراق و سوریه ماندگار نیستند.

وی ادامه داد: ایران به دولت‌های همسایه خودمان این اطمینان خاطر را داده است که امنیت‌ آنها را امنیت‌خودش می‌داند و کمک می‌کند تا آنها نیز امنیت‌ساز باشند.

نماینده اصفهان در مجلس با بیان اینکه انتظار ایران است که کشورهای همسایه به ویژه آذربایجان نیز خارج از نزاکت‌های دوستی و همسایگی عمل نکند و خاک خود را در اختیار متخاصمان قرار ندهد، اظهار داشت:کشورهای منطقه باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند که باید امنیت را در منطقه در یک بستر تعاملی کشورهای منطقه ایجاد کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: