کد خبر: ۵۳۴۷۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۷

ائتلاف پیمان آنتلانتیک شمالی (ناتو) مقرر کرد تعداد اعضای هیئت دیپلماتیک روسیه در ائتلاف را درخصوص اتهاماتی نظیر قتل و جاسوسی اخراج کند.

به گزارش شفاف، به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی ناتو به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، به رغم کاهش نمایندگی دیپلماتیک روسیه در ناتو اما ناتو همچنان از مذاکرات هدفمند استقبال می‌کند.

طبق گزارش‌ها ائتلاف ناتو تصمیم گرفت هیئت روسیه در ناتو را کاهش داده و اعتبارنامه هشت دیپلمات را لغو و آنها را اخراج کرد.

سخنگوی ناتو تصریح کرد: ناتو این گام را به دلیل انجام فعالیت‌های خصمانه آنها نظیر قتل و جاسوسی برداشت.

او اضافه کرد: ائتلاف همچنین پست‌های دو دیپلمات دیگر در هیئت روسیه را لغو خواهد کرد.

این در حالی است که پیش از این سناتورهای دموکرات و جمهوری‌خواه از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا خواستند که اگر مسکو ویزای بیشتری برای آمریکا صادر نکند، دیپلمات‌های روسی را از آمریکا اخراج کند.

در نامه سناتورهای آمریکایی آمده بود که "عدم تناسب در نمایندگی دیپلماتیک" بین دپیلمات‌های روسی در آمریکا و دیپلمات‌های آمریکایی در روسیه وجود دارد و این نابرابری منجر به حضور ۴۰۰ دیپلمات روسی در آمریکا و فقط ۱۰۰ دیپلمات آمریکایی در مسکو شده است.

در واکنش به موضع‌گیری سناتورهای آمریکایی، وزارت خارجه روسیه گفت: آمریکایی‌ها باید بدانند که خودشان تقاص این کار را باید پس بدهند. همچنین مسکو تعداد دیپلمات گفته شده از سوی مقامات آمریکایی را در واشنگتن ندارد و به نظر می‌رسد این تعداد نفرات گفته شده توسط آمریکا شامل کارکنان دیپلماتیک در نمایندگی روسیه در سازمان ملل نیز باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: