کد خبر: ۵۳۴۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸

هیئت مدیره صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه با کریستالینا جورجیوا، رئیس این صندوق درباره ادعاهای دستکاری داده‌های اقتصادی چین در زمان ریاست وی بر بانک جهانی، گفتگو خواهد کرد.

به گزارش شفاف، منابع آگاه اعلام کردند که هیئت مدیره صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه با کریستالینا جورجیوا، رئیس این صندوق درباره ادعاها مبنی بر این که وی زمانی که رئیس بانک جهانی بوده، کارکنان این بانک را تحت فشار قرار داده است تا داده‌های اقتصادی را به نفع چین تغییر دهد، گفتگو خواهد کرد.

سخنگوی صندوق بین المللی پول از اظهارنظر در مورد جدول زمانی برگزاری این نشست خودداری کرد.

به گفته یکی از منابع، ابتدا انتظار می‌رفت اعضای هیئت مدیره روز سه شنبه با جورجیوا دیدار کنند اما وقت خود را صرف کار بر روی سایر مسائل معمول تجاری کردند.

روز دوشنبه، اعضای این هیئت مدیره ساعت‌ها با وکلای موسسه حقوقی ویلمرهیل WilmerHale در مورد گزارش تحقیقات خود از بانک جهانی گفتگو کردند.

بر اساس این تحقیقات، جورجیوا زمانی که مدیرعامل بانک جهانی در سال 2017 بوده است، فشار غیرقانونی بر کارکنان خود اعمال کرده است تا داده‌ها را در گزارش اصلی این بانک دستکاری کنند و فضای کسب و کار در چین را مطلوب‌تر نشان دهند.

پس از آن، سخنگوی صندوق بین المللی پول اعلام کرد که هیئت مدیره این صندوق «به بررسی کامل، عینی و به موقع» این موضوع خواهد پرداخت.

جورجیوا که به شدت این اتهامات را رد کرده است در سخنرانی مجازی خود در مورد اقتصاد جهانی در روز سه شنبه در آستانه نشست‌های سالانه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در تاریخ 11 تا 17 اکتبر، به این موضوع اشاره‌ای نکرد.

سخنگوی جورجیوا نیز روز سه شنبه از اظهارنظر در این باره خودداری کرد.

نشست این هفته می‌تواند در افزایش یا کاهش حمایت از جورجیوا بسیار مهم باشد، زیرا بسیاری از سهامداران صندوق بین المللی پول مشتاق هستند تا قبل از جلسات مهم هفته آینده، بحث‌های هیئت مدیره در این مورد به پایان برسد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: