کد خبر: ۵۳۴۸۴۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۵
همزمان با واکنش حکیم، نخست‌وزیر و رئیس‌جمهوری عراق

رهبر جریان صدر عراق ضمن فوق‌العاده موفق خواندن انتخابات امروز این کشور، از نخست وزیر مصطفی الکاظمی تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش شفاف، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق پس از پایان عملیات موفقیت‌آمیز رای‌گیری و برگزاری انتخابات از نخست‌وزیر این کشور تقدیر و تشکر کرد و آن را یک «انتخابات فوق‌العاده موفق» از لحاظ امنیتی خواند.

همزمان، نخست وزیر عراق پس از پایان رای‌گیری در صفحه توییتر خود از همه رای‌دهندگان و نامزدهای انتخابات تشکر کرد و گفت: «خدا را شکر وظیفه خود را به پایان رسانده‌ایم و قول داده‌ایم که انتخابات عادلانه و مطمئن برگزار کنیم».

الکاظمی نوشت: «از مردم شریف عراق و همه رای‌دهندگان، نامزدها، احزاب سیاسی، ناظران، کمیسیون انتخابات، نیروهای امنیتی قهرمان، سازمان ملل متحد و مرجعیت عالیقدر دینی تشکر می‌کنم».

«برهم صالح» رئیس‌جمهوری عراق هم پس از پایان عملیات رای‌گیری انتخابات پارلمانی زودهنگام گفت که پایان انتخابات نقطه شروع اصلاحات امور است.

سید عمار الحکیم پس از پایان رای‌گیری: مردم عراق حماسه ملی خلق کرده‌اند

«سید عمار الحکیم» رئیس ائتلاف «گروهای ملی کشور» ضمن تأکید بر لزوم صیانت از آرای رای‌دهندگان به عنوان «امانت بزرگ ملی»، از کمیسیون عالی مستقل انتخابات خواست تا هر چه زودتر نتایج انتخابات پارلمانی را در زمان تعیین شده (24 ساعت آینده) اعلام کند.

سید عمار الحکیم افزود: «ما از مردم بزرگ عراق خود که امروز یک حماسه بزرگ ملی دیگر ثبت کردند، قدردانی می‌کنیم. این حماسه به موفقیت‎ها و دستاوردها و فداکاری‌های مردم ما که به دلیل احساس مسؤولیت در انجام وظیفه خود در انتخابات شرکت کردند، اضافه شده است».

وی همچنین از مرجعیت دینی عراق که شهروندان را به مشارکت گسترده و آگاهانه دعوت و تشویق کرد، و نخست وزیر، کمیسیون عالی انتخابات و دستگاه‌های امنیتی که از مراکز رای گیری محافظت کردند، تقدیر و تشکر کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: