کد خبر: ۵۳۴۸۷۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷

مجموعه مستند «در سرزمین سرگرمی» تولید جدید شبکه مستند سیماست که حوزه‌های مهم صنعت سرگرمی را مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش شفاف، محمدحسن یادگاری دراین‌باره گفت: ماجرای صنعت سرگرمی برای من مسئله مهمی است که به صورت تخصصی به آن می‌پردازم و حوزه‌های فرهنگ، اقتصاد و سیاست را شامل می‌شود. مجموعه مستند «در سرزمین سرگرمی» هم در همین راستا ساخته شده و در هر قسمت به موضوع خاصی در حوزه سرگرمی می‌پردازیم.

وی افزود: این مجموعه مستند در 13 قسمت به حوزه‌های مهم صنعت سرگرمی مانند فوتبال، ابرقهرمانان، کتاب‌های کمیک، شخصیت‌های کارتونی، بازی‌های کامپیوتری، فیلم‌های ترسناک، سلبریتی‌ها، بازنمایی زنان در سینما و جشنواره‌های مختلف سینمایی  پرداخته است.   

یادگاری افزود: پیش‌تر دو مستند «باشگاه شهرت» و «ابر قهرمانان و فراتر از آن» را با موضوعات سرگرمی‌محوری ساختم. این موضوعات هم برای مخاطب جذاب است، هم آرشیو خوبی داریم و می‌تواند ابعاد فکری نهفته‌ای را که در این آثار حوزه سرگرمی وجود دارد نمایان کند.

وی تأکید کرد: همیشه بخش مهمی از مخاطبان هدفم را نوجوانان درنظر می‌گیرم و این موضوعات برای نوجوانان از جذابیت بسیار زیادی برخوردار است.

این تهیه کننده و کارگردان درباره تحقیق و پژوهش این مجموعه مستند نیز گفت: تحقیق و پژوهش  این مجموعه در مدت زمانی نزدیک به 6 ماه توسط گروه مطالعاتی رسانه و ارتباطات دانشگاه تهران انجام شد و دوستان ما  خانم مریم مومن‌زاده و آقایان سیدمهدی حسینی، محمدرضا چاووشی، مهدی کاشفی‌فرد، آرین طاهری، سبحان افشار و داوود طالقانی زحمت این بخش را بر عهده داشتند.

محمد حسن یادگاری، تهیه و کارگردانی این مجموعه مستند را بر عهده داشته و از دیگر عوامل آن می‌توان به تدوین: علیرضا آقایی، امیررضا حسینی و مهدی مسعودیان، راوی: حمید محمدی، گرافیک و جلوه‌های بصری: استارتاپ رسانه‌ای دیدار نو اشاره کرد.

پخش «در سرزمین سرگرمی» از امشب 19 مهرماه در شبکه مستند سیما در شبکه مستند آغاز می‌شود، این مجموعه  دوشنبه‌ها ساعت 22 پخش می‌شود و تکرار آن روز بعد ساعت  15 خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: