کد خبر: ۵۳۴۹۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۷

به گفته شرکت سرمایه گذاری و خدمات املاک و مستغلات سی‌بی‌آرایCBRE ، قیمت املاک مسکونی در دبی به طور متوسط در هشت ماه اول سال جاری میلادی ۴.۴ درصد افزایش یافته که بالاترین رشد سالانه را از فوریه ۲۰۱۵ نشان می دهد.

به گزارش شفاف، به گفته شرکت سرمایه گذاری و خدمات املاک و مستغلات سی‌بی‌آرایCBRE ، قیمت املاک مسکونی در دبی به طور متوسط در هشت ماه اول سال جاری میلادی 4.4 درصد افزایش یافته که بالاترین رشد سالانه را از فوریه 2015 نشان می دهد.

این شرکت در گزارش خود از بازار در سه ماهه سوم سال جاری میلادی که روز پنجشنبه منتشر شد، اعلام کرد که میانگین قیمت آپارتمان ها 2.5 درصد و متوسط قیمت خانه های ویلایی 17.9 درصد افزایش یافته است.

به گفته شرکت سی‌بی‌آرایCBRE، اجاره ها همچنان در حال کاهش است و به طور متوسط 2.7 درصد در 12 ماه منتهی به اوت 2021 کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، اجاره آپارتمان در دبی در مدت مشابه 5.2 درصد کاهش یافته و متوسط اجاره خانه ویلایی 15.5 درصد افزایش یافته است.

تیمور خان، سرپرست تحقیقات منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در شرکت CBRE گفت: تمایلات بازار، تقریباً در تمام بخش های املاک در امارات متحده عربی در طول سال بهبود یافته است، که به نوبه خود سطوح فعالیت را تقویت می کند. اگرچه هنوز بادهای مخالف وجود دارد که عملکرد را کاهش می دهد ولی ما انتظار داریم که عملکرد قیمت در آینده نه چندان دور بهبود یابد.

بازار املاک امارات متحده عربی که به دلیل کاهش سه ساله قیمت نفت در سال 2014 و نگرانی های مازاد بر عرضه با رکود مواجه شد، با توجه به این که مردم به خانه های بزرگتر و یادگیری از راه دور درپی بحران کرونا روی آوردند، علائم بهبودی را نشان می دهد.

اقدامات حمایتی اقتصادی و ابتکارات دولت امارات مانند مجوز اقامت برای بازنشستگان و کارگران دورکار و گسترش برنامه ویزای طلایی 10 ساله نیز به بهبود تمایلات بازار کمک کرده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: