کد خبر: ۵۳۴۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۷

اظهارات وزیر ورزش و جوانان و سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال در ماجرای حضور نداشتن تماشاگران در دیدار تیم ملی با کره جنوبی متناقض است.

به گزارش شفاف در چارچوب هفته چهارم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باید در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی کره برود.

در شرایطی که شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال هفته از چند هفته قبل اعلام کرد، دیدار تیم های ملی ایران و کره جنوبی با حضور تعدادی از تماشاگران برگزار می‌شود، اما دیروز (یکشنبه) سایت فدراسیون فوتبال اعلام کرد که این مسابقه بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود.

در این باره مدیران فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان صحبت‌های زیادی کرده اند. حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در مراسم رونمایی از سردیس ورزشکاران قهرمان بیان کرد: برای تیم ملی فوتبال کشورمان در بازی مقابل کره جنوبی آرزوی موفقیت می‌کنم. با استاندار تهران شخصا برای حضور هواداران در بازی ایران - کره جنوبی هماهنگ کرده بودم و مجوز هم صادر شده بود. مجوز حضور ۱۰ هزار تماشاگر در این بازی صادر شده بود. دوست داشتیم با حضور تماشاگران به دنیا بگوییم واکسیناسیون در ایران موفقیت آمیز بوده است. شب گذشته گفتند از طرف Afc بلیت فروشی برای بازی ایران - کره جنوبی انجام نشده است. برای حضور بانوان باید قبل از هر مسابقه شرایط بررسی شود. ما دوست داریم لیگ برتر فوتبال هم با حضور تماشاگران برگزار شود.

البته حسن کامرانی فر، سرپرست دبیرکل فدراسیون فوتبال خطاب به خبرنگاران بیان کرد: همه فرم‌های ارسالی برای حضور تماشاگران در ورزشگاه را پر کرده و برای فیفا ارسال کردیم. اتفاقی که درباره عدم حضور تماشاگران در بازی ایران و کره جنوبی رخ داد، هیچ ربطی به بحث‌های بیرونی ندارد و ما در داخل به این نتیجه رسیدیم که این مسابقه به دلیل شیوه نامه های بهداشتی، واکسیناسیون، تست‌های PCR و اینکه هر فردی باید کارت واکسیناسیون را در اختیار داشته باشد و آن را در سیستم بارگذاری کند، بدون حضور تماشاگران برگزار شود.

اظهارات حسن کامرانی فر برخلاف سجادی قلمداد می‌شود. کامرانی فر مدعی است که خودمان تصمیم گرفتیم تماشاگران در ورزشگاه حضور نداشته باشند، اما سجادی می‌گوید این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده است.

حال باید سوال کرد چه کسی مقصر عدم حضور هواداران در دیدار ایران و کره جنوبی است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: