کد خبر: ۵۳۴۹۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹

در فاصله ۸ هفته‌ای بین المپیک تا مسابقات جهانی ۲۰۲۱، کشتی‌گیران آزادکار ایران دو بار در حالت شبیه سازی شده با مسابقه رسمی مبارزه کردند که نتیجه آن در اسلو کاملا مشهود بود.

به گزارش شفاف، مسابقات کشتی قهرمانی جهان 2021 اسلو با سومی تیم ملی آزاد با 162 امتیاز به پایان رسید. تیم ملی کشورمان با حسن یزدانی در 86 کیلو، کامران قاسمپور در 92 کیلو و امیرحسین زارع در 125 کیلو به مدال طلا رسید. علیرضا سرلک در 57  کیلو، امیرمحمد یزدانی در 65 کیلو، محمد نخودی در 79 کیلو 3 مدال نقره را از آن خود کردند و مجتبی گلیج در 97 کیلو نیز صاحب مدال برنز شد. تیم ملی ایران در 10 وزن صاحب 7 مدال شد.

تیم ملی کشتی آزاد ایران که با سهمیه کامل در بازی‌های المپیک 2020 توکیو شرکت کرده بود، با حسن یزدانی و امیرحسین زارع به دو مدال نقره و برنز در این بازی‌ها رسیده بود.

مسابقات جهانی در فاصله دو ماه بعد از المپیک برگزار شد. در این مدت، با نظر کادر فنی تیم ملی، دو مرتبه تمرینات شبیه سازی با جهانی برای آزادکاران در نظر گرفته شد. به این ترتیب که هر 10 ملی پوش ایران کاملا شبیه به مسابقات جهانی طی دو روز، 5 کشتی گرفتند.

همچنین در همه تمرینات روی حفظ نتیجه در صورت برد و جبران نتیجه در صورت عقب افتادن امتیاز تمرکز ویژه‌ای شده بود.

کشتی‌گیران در اسلو تا لحظه پایانی عملکرد خوبی در حفظ نتیجه و همچنین جبران امتیاز عقب افتاده داشتند و سرلک، امیرمحمد یزدانی و نخودی در شرایطی به فینال راه پیدا کردند که هر سه در نیمه نهایی موفق شدند امتیاز عقب افتاده را در ثانیه‌های پایانی جبران کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: