کد خبر: ۵۳۴۹۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰

رئیس جدید سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تاکید کرد که مقابله با تهدیدات ایران، رویکرد اصلی فعالیت این سازمان در داخل و خارج باقی خواهد ماند.

به گزارش شفاف به نقل از عرب 48، رونن بار، رئیس جدید شاباک در مراسم معارفه وی که در امروز در دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی برگزار شد، گفت: مقابله با تهدیدات ایران رویکرد فعالیت ما در داخل و خارج و همچنین در عرصه فعالیت سایبری باقی خواهد ماند.

ناداف آرگامان، رئیس پیشین شاباک نیز در این مراسم گفت: ایران سنگ اساسی تمام حوادث مهم در خاورمیانه است، از تروریسم گرفته تا هسته ای.

وی مدعی شد: ایران امروز با مال و سلاح و ایجاد همکاری و هماهنگی میان جنبش های حماس و جهاد و حزب الله لبنان چرخه تروریسم را به حرکت درمی آورد و شبه نظامیان مسلح را در عراق و یمن به کار می گیرد.

بر اساس این گزارش، کابینه نفتالی بنت روز دوشنبه با تعیین «رونن بار» به عنوان رئیس جدید سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی موافقت کرد.

بار ۵۵ ساله که در منطقه هشارون در مرکز فلسطین اشغالی زندگی می‌کند، به مدت سه سال به عنوان معاون رئیس سابق شاباک فعالیت کرده است.

نفتالی بنت ضمن استقبال از این انتصاب گفت: «رونن یک جنگجوی شجاع است که در طول زندگی خود در بالاترین سطح ماموریتی خود در دفاع از امنیت اسرائیل شرکت داشته است».

رونن بار ابتدا سرباز بخش جاسوسی ستاد کل ارتش اسرائیل بود و سپس مدتی در «موساد» فعالیت کرد و پس از آن نیز به شاباک بازگشت و در خدمت خود ارتقا یافت تا اینکه در سال ۲۰۱۸ به عنوان معاون شاباک منصوب شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: