کد خبر: ۵۳۴۹۶۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷

جانشین رئیس پلیس کشور با اشاره به اینکه برآوردها نشان می‌دهد، بیشترین قاچاق کالا از مبادی رسمی صورت می‌گیرد، گفت: خودروهای شوتی خط قرمز پلیس است، حریم‌شکنی، قاچاق و ایجاد رعب و وحشت در جاده شغل نیست و به شدت با قانون‌شکنان برخورد می‌کنیم.

به گزارش شفاف، سردار قاسم رضایی در مراسم افتتاح مرکز پایش هوشمند فرآیندهای تجارت پلیس گمرگ، هدف پلیس امنیت اقتصادی را مقابله با باندهای قاچاق، مخصوصاً در مبادی رسمی مطرح و اظهار کرد: با مسئول‌سازی دیگر دستگاه‌ها در اصل دغدغه مردم در حوزه اقتصاد کاهش چشمگیری می‌یابد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه برآوردها نشان می‌دهد، بیشترین قاچاق کالا از مبادی رسمی صورت می‌گیرد، افزود: امروز بحث پایش هوشمند پلیس فرآیندهای تجارت گمرک افتتاح شد البته استقرار پلیس در گمرکات هدف نیست وسیله است، یعنی خلافی در تبادل تجاری صورت نگیرد.

نیروی انتظامی حامی ملوانان و ته لنجی‌ها است

وی با بیان اینکه برخی از مقررات و قوانین بازدارندگی را لازم را نداشته و نیاز به اصلاح یا تغییر دارد، تأکید کرد: مسئولان باید ورود کنند تا ضعف قانون برطرف شود، نیروی انتظامی حامی ملوانان و ته لنجی‌ها است و مرزبانان بارها اعلام کرده‌اند که عملکرد آنها با مرزنشینان کامل می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: رسانه‌های گروهی بازوهای توانمندی هستند که در عرصه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در جامعه نقش مهم و اساسی ایفا می‌کنند و می‌توان از این ظرفیت در این بحث نیز بیش از پیش بهره برد.

اعمال قانون با اشراف اطلاعاتی

رضایی با بیان اینکه پلیس با اشراف اطلاعاتی در اجرای مأموریت‌های محوله اعمال قانون می‌کند و روحیه محافظه‌کاری و مماشات در آن معنا ندارد، گفت: هدف‌گذاری نیروی انتظامی بر ممانعت از تبادل نامشروع کالا معطوف است و اشراف اطلاعاتی با بهره‌مندی از بانک جامع اطلاعاتی و سامانه‌های هوشمند پایش اطلاعاتی سایر دستگاه‌های مسئول کامل می‌شود.

جانشین رئیس پلیس کشور با بیان اینکه استقرار پلیس در گمرکات منجر به تقویت مدیریت در پیشگیری از فساد می‌شود، افزود: کار پلیس امنیت اقتصادی تا به امروز بسیار خوب و شایسته تقدیر است البته از امروز به بعد هر ماه این پلیس باید گزارش پیشرفت خود را ارائه دهد به گونه‌ای که به‌زودی ماهانه شاهد پیشرفت‌های قابل توجه و جهشی این پلیس در اجرای مأموریت‌های محوله باشیم.

نتیجه کار باید ملموس باشد

وی خاطرنشان کرد: همانگونه که در جنگ برای آزادسازی مناطق تصرف شده تا شهادت هم پیش می‌رویم امروزه هم فرقی نمی‌کند، مقابله با قاچاق وظیفه ما است اما باید ابزار و زیرساخت‌های آن هم تأمین شود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه آن بخشی از پلیس امنیت اقتصادی که در گمرکات مستقر شده باید  با بهره‌مندی از کارشناسان خبره در اتاق‌های فکر هوشمندانه و هدفمند اقدام کنند، گفت: به طور حتم با بسیج کردن بانک اطلاعاتی دیگر دستگاه‌ها این موضوع منتج به نتیجه می‌شود علاوه بر این موضوع نیاز است تا متصدیان پایش هوشمند پلیس بر جغرافیای سرزمینی خود نیز تسلط کافی داشته باشند.

رضایی متذکر شد: کار باید در وضعیت بازار مخصوصاً در بخش تولید مشاهده و ملموس باشد نه فقط در گمرکات که این موضوع همانطور که اشاره شد با مسئول‌سازی سایر دستگاه‌ها به‌ویژه در بحث غنی‌سازی بانک اطلاعاتی محقق می‌شود، اگر سایر دستگاه‌ها در این رابطه همکاری نکنند به طور قطع باید پاسخگوی نظام و بیت‌المال باشند و این مطالبه به حق و جدی پلیس است.

برخورد با خودروهای شوتی

جانشین رئیس پلیس کشور با تأکید بر اینکه بر اساس مطالبه مردمی از هفته آینده طرح برخورد و مقابله با خودروهای شوتی اجرا می‌شود، عنوان کرد: خودروهای شوتی خط قرمز پلیس است، حریم‌شکنی، قاچاق و ایجاد رعب و وحشت در جاده شغل نیست و به شدت با قانون‌شکنان برخورد می‌کنیم.

وی افزود: انتظار این است با روحیه انقلابی و جهادی همکاران تا پایان امسال این موضوعات به سرانجام برسد و در راستای منویات فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) در سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" جزو کسانی باشیم که در حوزه امنیت اقتصادی گام مؤثری برداشته‌ایم.

رضایی با اشاره به اینکه نقش پلیس امنیت اقتصادی مانند لکوموتیوی است که با ریل‌گذاری هدفمند، صحیح و پای کار آمدن تمام دستگاه‌ها، نهادهای مسئول و بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌های موجود فراهم می‌شود، گفت: در این صورت بستر مناسبی مهیا می‌شود که منجر به گسترده شدن آرامش اقتصادی در جامعه خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: