کد خبر: ۵۳۵۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸

۴ تن از مشاوران وزیر کشور به نمایندگی از این وزارتخانه، ضمن حضور در محل کارخانه واگن سازی تهران، در جریان توانمندی‌ها و قابلیت‌های این صنعت در مجموعه مدیریت شهری پایتخت قرار گرفتند.

به گزارش شفاف، پیرو دعوت به عمل آمده از نمایندگان وزارت کشور برای بازدید از بخش‌های مختلف کارخانه واگن سازی تهران، مشاوران وزیر کشور به صورت حضوری در جریان ظرفیت‌های متنوع این مجموعه قرار گرفته و همچنین پروژه طراحی و ساخت قطار ملی مترو با عمق 85 درصد داخلی‌سازی را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند.

بحث و تبادل نظر پیرامون مواد 54 و 58 قانون برنامه ششم توسعه کشور که بر استفاده حداکثری از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور متمرکز بوده و رسیدن به سطح 85 درصد دانش طراحی و ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت حمل و نقل ریلی شهری و بین شهری را الزام کرده است، بخش دیگری از مباحثات انجام شده در نشست پس از بازدید مشاوران وزیر کشور بود که البته قرار شد در این زمینه جلسات تکمیلی برگزار و موضوع با جدیت دنبال شود تا نتیجه برای اخذ تصمیمات لازم به استحضار وزیر کشور برسد.

طبق ماده 58 این قانون، دولت مکلف است نسبت به تضمین تسهیلات و تأمین ناوگان و تجهیزات قطار شهری از محل منابع پیش‌بینی شده در بودجه سنواتی اقدام و با بهره‌مندی از ظرفیت‌های داخلی، تأمین 2 هزار دستگاه واگن و تجهیزات مربوطه را مد نظر قرار دهد.

گفتنی است در این نشست علی امام مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) و مجتبی گلشنی مدیرعامل شرکت واگن سازی تهران حضور داشته و توضیحاتی مبسوط در موضوعات مورد نظر ارائه دادند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: