کد خبر: ۵۳۵۰۹۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱

عضو شورای شهر تهران از ضرورت ورود شورای شهر تهران به موضوع اختلافات مالی شهرداری و سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد.

به گزارش شفاف، سید احمد علوی در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران طی پیشنهادی مبنی بر فرآیند یکپارچه و متمرکز شهرداری و تامین اجتماعی اظهار کرد: طی ساختاری که در زیرمجموعه سازمان‌های شهرداری وجود دارد ارتباطی با تامین اجتماعی در حوزه کاری شکل گرفته است و این دو سازمان مراودات مالی و یک نوع پوشش بیمه‌ای شاغلین شهرداری و پیمانکاران شهرداری را در طی سنوات گذشته داشته و دارند. 

وی تصریح کرد: بررسی‌ها حاکی از آن است که مشکلات مستمر و جدی در ارتباط با مسائل مالی این دو مجموعه وجود دارد که در برخی از مواقع به بازداشت و مسدود شدن حساب‌های سازمان‌ها و پیمانکاران مذکور می‌انجامد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: با توجه به شرایط اشاره شده شاهد به‌وجود آمدن مشکلاتی در حوزه پوشش بیمه‌ای خانواده‌های کارگران و پیمانکاران شهرداری هستیم که با توجه به این شرایط باید معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تهران نسبت به تدوین و اجرا شدن یکپارچه و متمرکز مراودات شهرداری و تامین اجتماعی اقدام بکند. 

علوی ادامه داد: یکپارچه شدن در تعاملات مذکور یک فرصت مناسب در دو سازمان شهرداری و سازمان تامین اجتماعی ایجاد می‌کند.

62 درصد املاک شمیران‌نو قولنامه‌ای است

همچنین ناصر امانی در جلسه امروز شورای شهر تهران در تذکری اظهار کرد: تذکر بنده به استناد بند 2 ماده 71 قانون و وظایف شوراهاست که بعد از انتخاب شهردار تهران به مسئله گزارش فرهنگی، آموزشی و آسیب های اجتماعی و ... به مسئولان اشاره شده است که با این شرایط ما در واقع شورای شهر هستیم نه شورای شهرداری و همه بخش‌ها و سازمان‌ها باید بر اساس آن گزارش های خود را در اختیار شورای شهر قرار بدهند تا به آنها پرداخته شود.

وی تصریح کرد: در بازدیدی که اخیرا بنده از محله شمیران‌نو به کوچه بی‌نام و شماره هیچ برخورد کردم که باید گفت این محله نه در استان‌های کشور بلکه در محله قدیمی تهران و فراموش شده قرار دارد به نام شمیران‌نو که همسایه لویزان است.

امانی ادامه داد: متاسفانه مشکلات مردم این محله بسیار زیاد است اما صدای آنها شنیده نمی‌شود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به برخی سرفصل‌ها و مشکلات محله اشاره شده خاطرنشان کرد: 62 درصد از املاک مسکونی این منطقه سند نداشته و قولنامه‌ای خرید و فروش می‌شود. این شرایط منجر به به‌وجود آمدن تخلفات بزرگ ساخت و ساز در این محله شده است که از آن جمله می‌توان به پشت‌بام فروشی و زیرزمین فروشی اشاره کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه با توجه به شرایط فعلی برخی از این خانه‌ها چند مالک دارند به طوری که یک مالک پشت‌بام یکی مالک زیرپله و دیگری مالک زیرزمین است و برخی از فروشندگان ملک، پشت‌بام، راهرو، زیرزمین و حیاط را جداگانه می‌فروشند.

امانی ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی در محله و فرسودگی بافت‌ها در این منطقه شاهد سازوکارهای غیرقانونی هستیم که در ساخت و سازها اصول مهندسی صورت نگرفته است و همین امر مشکلات عدیده‌ای را برای شهروندان در این محله به‌وجود آورده است.

عضو شورای شهر، رها شدن مرکز سلامت در محله و تبدیل شدن به کلونی معتادان را یکی دیگر از مشکلات این منطقه عنوان کرد و گفت: همسایگان در این منطقه به شدت از این موضوع ناراضی هستند و امیدواریم به مسائل و مشکلات این منطقه رسیدگی شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: