کد خبر: ۵۳۵۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷

طاهریان با بیان اینکه سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با کانون‌های مساجد ذیل سفری که سال ۱۳۹۱ به خراسان شمالی داشتند، یک بارقه امیدی برای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور بود، اظهار کرد: بچه‌های مسجد سربازان ولایت فقیه هستند و با تمام وجود برای خدمت به نظام جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند.

به گزارش شفاف به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، «مرتضی طاهریان» معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور امروز دوشنبه ۲۶ مهر ماه در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین «مرتضی مطیعی» نماینده ولی فقیه در استان سمنان که در محل دفتر امام جمعه این استان برگزار شد، با بیان اینکه ستاد کانون‌های مساجد از سال ۱۳۷۱ بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: نگاه مقام معظم رهبری در آن زمان توجه به تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن بوده است و یکی از پیشنهادات در زمینه توجه به مساجد راه‌اندازی کانون های فرهنگی هنری مساجد بوده است تا مقابله اصولی با تهاجم فرهنگی داشته باشد

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های فهما افزود: البته بسیج نیز از ابتدای انقلاب فعالیت داشته است اما وجود کانون‌های مساجد  یه منظور فعالیت اختصاصی درحوزه فرهنگ و هنر بوده است.

وی با بیان اینکه بیانات مقام معظم رهبری در زمینه کانون‌های مساجد در سفر به خراسان شمالی در سال ۱۳۹۱ بارقه امیدی به کانون‌های مساجد داد، اظهار کرد: بچه‌های مسجد سربازان ولایت فقیه هستند و با تمام وجود برای خدمت به نظام جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند.

طاهریان با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر رویداد ملی فهما در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در حال برگزاری است، گفت: هدف از این رویداد معرفی ظرفیت‌های مساجد سطح کشور است که فعالیت‌ها در حوزه‌های فرهنگ، هنر و فضای مجازی در قالب ۱۲ رواق صورت می‌پذیرد.

معاون  ساماندهی و شبکه سازی کانون‌ها ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: در سامانه بچه‌های مسجد اطلاعات کانون‌ها به طور منظم ثبت شده است و امیدواریم در سال جاری ظرفیت‌ها بهتر شناسایی شود.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه شورای انقلاب فرهنگی نمایندگان ولی فقیه رئیس هیات نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد در استان‌ها هستند، افزود: امیدواریم در استان سمنان شاهد رونق بیشتر جلسات هیئت نظارت باشیم تا توسعه بیشتر کانون‌های مساجد را نتیجه داشته باشد.

طاهریان گفت: مجموعه فعالیت‌های کانون‌های مساجد برکات متعددی داشته است و طرح تلاوت نور، تفاسیر روزانه و همراه و ...  از جمله این برکات و افتخارات کانون‌های مساجد بوده است.

وی با بیان اینکه شبکه سازی کانون‌ها را اقدام ارزشمند در سال‌های اخیر در حوزه کانون‌های مسلح دانست و افزود:  در رویداد ملی فهما  توانمندی‌های مختلف بچه‌های مسجد شناسایی شد و یک شبکه رابطین نیز در کشور راه‌اندازی شده است که نقش ارتباطی با سایر کانون‌ها است.

معاون ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت:سامانه بچه‌های مسجد قبل از شیوع کرونا فعال شده بوده است و ارتباط بچه‌های مسجد از قبل در فضای مجازی فراهم شده بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: