کد خبر: ۵۳۵۱۸۴
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶

جنبش «أمل» لبنان روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که اتفاقات الطیونه در روز پنج‌شنبه گذشته، لبنانی‌ها را با واقعیت تلاش یک سری گروه‌های لبنانی برای احیای جنگ داخلی و شکاف ملی و تهدید صلح مدنی روبرو کرده است.

به گزارش شفاف، دفتر سیاسی جنبش أمل روز دوشنبه پس از برگزاری نشست دوره‌ای خود در مورد شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی لبنان بیانیه‌ای را منتشر کرده و در آن به موارد ذیل اشاره کرده است:

اولا-در حال و هوای ولادت پیامبر رحمت، بشریت و عدالت و پیامبر هدایت و اسلام حضرت محمد (ص)، جنبش از همگان در این لحظات حساس ملی می‌خواهد که از مفاهیم روز تولد پیامبر بزرگوار برای بیداری ملی صادقانه که فرمول همزیستی و وحدت ملی را تداوم می‌بخشد، بهره گیرند و از محاسبات تنگاتنگ جناحی اجتناب و مواضع مسؤولانه در برخورد با مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اتخاذ کنند.

دوما- روندی که قاضی البیطار بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت در پیش گرفته است و آنچه در منطقه الطیونه بیروت اتفاق افتاده است، همه لبنانی‌ها را با واقعیت تلاش یک سری گروه‌های لبنانی برای احیای جنگ داخلی و شکاف ملی و تهدید صلح مدنی روبرو کرده است. دفتر سیاسی جنبش بر مواضع ثابت خود در مخالفت با تلاش‌ها برای کشاندن لبنان به قهقرا که بر آن برنامه‌ریزی شده است، تأکید دارد و از دستگاه‌های امنیتی، نظامی و قضایی می‌خواهد که عاملان، همدستان و تحریک‌کنندگان را دستگیر و مجازات کنند.

سوما-جنبش امل جنایت فجیع داعش در یکی از مساجد شهر قندرها افغانستان دقیقا یک هفته پس از انفجار تروریستی مشابه را که به شهادت و مجروحیت انسان‌های بی‌گناه زیادی منجر شده است، با شدیدترین لحن محکوم می‌کند.

در پایان این بیانیه از جهان اسلام با همه مراکز دینی و مذهبی، رهبران سیاسی و نهادهای امنیتی آن خواسته شده تا برای نابودی گروه‌های جنایتکار یکبار برای همیشه اقدام کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: