کد خبر: ۵۳۵۲۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۲

بانک آمریکایی مورگان استنلی پیش بینی کرد که ایلان ماسک به زودی می تواند اولین تریلیونر جهان شود چرا که سهام شرکت هایی که توسط این تاجر اداره می شوند،  مانند تسلا و اسپیس ایکس، به سرعت در حال رشد هستند.

به گزارش شفاف، بانک آمریکایی مورگان استنلی پیش بینی کرد که ایلان ماسک به زودی می تواند اولین تریلیونر جهان شود چرا که سهام شرکت هایی که توسط این تاجر اداره می شوند،  مانند تسلا و اسپیس ایکس، به سرعت در حال رشد هستند.

طبق گفته این بانک، با وجود اینکه خودروهای برقی شرکت تسلا محبوبیت بی سابقه ای پیدا کرده اند، اما شرکت اسپیس ایکس SpaceX است که به او جایگاه تریلیونر را خواهد بخشید.

موفقیت شرکت فضایی اسپیس ایکس به پروژه هایی نسبت داده می شود که با مشارکت ناسا در حال انجام است. ماموریت این شرکت برای فرستادن انسان به مریخ همچنان ادامه دارد چرا که این شرکت مریخ نوردهایی برای جمع آوری داده به این سیاره فرستاده است.

پیش از این ایلان ماسک اعلام کرده بود که قصد دارد در صورت غیرقابل نجات بودن زمین، با ایجاد یک شهر در مریخ تا سال 2050 یک میلیون نفر را به آنجا بفرستد.

بر اساس این گزارش، شرکت او همچنین در تلاش است تا بفهمد که آیا خاک مریخ به اندازه کافی قوی است تا بتواند به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گیرد.

با این حال، طرح بلند پروازانه برای فرود بر روی مریخ تنها پروژه ای نیست که توسط شرکت اسپیس ایکس پیگیری می شود.

آدام جوناس از بانک مورگان استنلی گفت: این شرکت هرگونه تصوری را که از قبل در مورد چیزهای ممکن و اجرای آنها در بازه زمانی ممکن از لحاظ موشک و پرتابه و زیرساخت های پشتیبانی کننده وجود داشت،  به چالش می کشد.

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، این شرکت فضایی تنها 17 درصد از دارایی خالص ماسک از 240 میلیارد دلار را تشکیل می دهد. در اوایل ماه جاری، ارزش این شرکت 100 میلیارد دلار به عنوان بخشی از فروش سهم ثانویه بود.

دلیل اصلی افزایش ثروت خالص ماسک، تسلا است که 74 درصد از ارزش شرکت های او را تشکیل می دهد که مجموع آن 1.14 تریلیون دلار است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: