کد خبر: ۵۳۵۳۲۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰

دادستان‌های آلمان می‌گویند دو سرباز سابق آلمانی می‌خواستند در یمن که سال‌هاست درگیر جنگ داخلی است، بجنگند.

به گزارش شفاف، به نقل از بی بی سی، دو سرباز سابق آلمانی به اتهام تلاش برای تشکیل یک نیروی "مزدور تروریستی" در یمن دستگیر شدند.

به گفته منابع قضایی آلمان، این دو نفر می‌خواستند که با نیروی مسلح خود در جنگ داخلی یمن به نفع عربستان‌سعودی مشارکت کنند.

آرنت-آدولف جی. و آخیم ای. روز چهارشنبه در پی هجوم پلیس آلمان به محل اقامت آنها در جنوب این کشور دستگیر شدند. این دو سرباز سابق حالا با اتهامات "تروریستی" روبرو هستند.

این دو نفر متهمند که قصد داشتند تا ۱۵۰ نفر را برای تشکیل یک ارتش خصوصی متشکل از افسران و سربازان سابق پلیس به خدمت بگیرند.

دادستان‌ها گفتند که آنها می‌خواستند خدمات خود را برای انجام ماموریت‌های غیرقانونی در یمن به دولت عربستان سعودی ارائه دهند.

یمن از سال ۲۰۱۴ درگیر جنگ داخلی بین دولت مورد حمایت عربستان سعودی و انصارالله است.

دادستان‌های آلمان می‌گویند سربازان متهم به دنبال تامین مالی عملیات خصوصی‌شان در یمن توسط عربستان سعودی بوده‌اند.

به گفته منابع قضایی آلمان این افراد سعی کردند به سازمان‌های دولتی عربستان سعودی مراجعه کنند؛ اما هیچ پاسخی دریافت نکردند و تلاش آنها ناموفق بود.

دادستانهای فدرال در بیانیه‌ای ، اتهاماتی گسترده و جدی علیه این دو نفر که "دانش و مهارت نظامی" داشتند ، مطرح کرده‌اند.

دادستانها ادعا می‌کنند که آرنت-آدولف جی. و آخیم ای. در آغاز سال ۲۰۲۱ تصمیم به ایجاد یک نیروی مزدور تحت فرماندهی انحصاری خود گرفتند. آنها قصد داشتند به هر یک از اعضای واحد خود حدود ۴۰ هزار یورو در ماه دستمزد پرداخت کنند.

ظاهراً آرنت-آدولف جی قبلاً سعی کرده بود حداقل هفت نفر را به خدمت بگیرد.

مجله اشپیگل آلمان که برای اولین بار گزارش بازداشت‌ها را منتشر کرده نوشت که نیروهای مزدور قرار بود به مناطق تحت کنترل انصارالله یمن حمله کرده و آنها را تصرف کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: