کد خبر: ۵۳۵۳۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲

سرپرست معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: در زمینه تولید و فرآوری زعفران توسط مجریان کمیته امداد ۳۹۲۷ طرح است که سالانه حدود سه هزار کیلوگرم سرگل زعفران خالص از آن استحصال می‌شود.

به گزارش شفاف، علی‌اکبر خادمی با اشاره به نقش ویژه مددجویان کمیته امداد در صادرات اقلامی همچون فرش دستباف، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 76 هزار متر مربع فرش دستباف توسط مددجویان تحت حمایت تولید شده است که بخش زیادی از آن در بازارهای بین‌المللی به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 50 هزار نفر از مددجویان در طرح‌های تحت نظارت تولید فرش در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند، ادامه داد: فرش دستباف مددجویان کمیته امداد از مرغوبیت بالا برخوردار بوده و دارای برند جهانی است.

سرپرست معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تولید زعفران مددجویان را از دیگر اقلام صادراتی جامعه هدف امداد عنوان کرد و گفت: تعداد طرح‌های در حال اجرای تحت نظارت در زمینه تولید و فرآوری زعفران توسط مجریان کمیته امداد 3927 طرح است که سالانه حدود سه هزار کیلوگرم سرگل زعفران خالص از آن استحصال می‌شود.

خادمی تصریح کرد: تعداد طرح‌های جاری در زمینه احداث نخلستان نیز 1468 طرح است که با تمرکز بر مناطق جنوب و جنوب شرقی کشور، سالیانه بیش از 13 هزار تن انواع خرما تولید می‌کند. همچنین میزان تولید پسته مددجویان در سال گذشته بالغ بر 851 تن بوده که در مساحت بیش از هزار هکتار به دست آمده است.

وی اضافه کرد: میزان تولید پیله تر ابریشم توسط مددجویان مورد حمایت در سال گذشته زراعی 173 تن معادل 11 درصد از کل تولید پیله تر کشور بوده و حدود 25 میلیارد تومان درآمد برای مددجویان ایجاد شده است.

سرپرست معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خاطرنشان کرد: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها با ورود کمیته امداد به زنجیره ارزش تولید نخ ابریشم، ضمن احیای سه کارخانه فرآوری با تولید نخ ابریشم صد در صد ایرانی، صرفه‌جویی ارزی 2 میلیون دلاری برای کشور ثبت شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: