کد خبر: ۵۳۵۳۷۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از آمادگی این نهاد برای برگزاری لیگ کوهنوردی در پایتخت خبر داد.

به گزارش شفاف، مراسم تجلیل از کوهنوردان و ستاد اطلاع رسانی و پیشگیری از حوادث کوهستان در آکادمی ورزش شهروندی با حضور مدیرعامل سازمان ورزش، رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی، رئیس هیئت کوهنوردی، صعودهای ورزشی استان تهران، “روح‌الله علی اکبری عضو تیم هیمالیانوردی شهرداری تهران و جمعی از کوهنوردان پایتخت برگزار شد.

امیر محسنی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان‌ اینکه توسعه ورزش امر به خوبی‌هاست، گفت: 14 درصد کودکان در 2 هزار روز اول زندگی چاق هستند و اضافه وزن دارند و ما به عنوان کسانی که متولی ورزش شهروندی هستیم، در خصوص فرزندانمان وظایفی را داریم. کشور ما در حال پیر شدن است و باید ورزش را در این گروه سنی جدی گرفت. 

محسنی با تاکید بر اینکه سازمان ورزش در 60 رشته ورزشی در محلات شهر تهران لیگ برگزار کرده است، یادآور شد: باید در حوزه کوهنوردی نیز در این زمینه فعالیت کنیم تا بتوانیم شاهد ظهور استعدادهای نو و جدید در پایتخت باشیم. 

رضا زارعی، رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با بیان‌ اینکه شهرداری تهران در 5 منطقه کوهستانی خدماتی را به شهروندان ارائه می‌کند، اظهار کرد: بیش از 150 درصد ورود شهروندان به کوهستان های پایتخت را شاهد بودیم. 

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران یک ویژگی دارد و آن این است که خود را آلوده ورزش قهرمانی نکرده است، عنوان کرد: در این باره نیز هزینه‌ای را به شهروندان تحمیل نکرده و رسالت خود را در توسعه ورزش شهروندی ادا کرده است. همچنین در جهت رشد ورزش و ورزش همگانی اقدامات بزرگی را انجام داده است. 

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران در کوهستان های مناطق 1 ، 3 ، 5 و 22 همراه فدراسیون بوده است، ادامه داد:‌ امیدواریم حضور شهرداری تهران در وزارت ورزش و جوانان بتواند در مجامع فدراسیون ها هم حضور پر رنگی داشته باشد. 

اسماعیل اسماعیل زاده رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران خاطرنشان کرد: کوهنوردان بحث آموزش و پیشگیری را دنبال می کنند. امسال نیز کوهنوردان صعود به قلل کورژنفسکایا به ارتفاع 7105 متر و سامانی 7495 متر را در کشور تاجیکستان طی کردند.در پایان مراسم از کوهنوردان شهر تهران تقدیر و تشکر به عمل آورد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: