کد خبر: ۵۳۵۴۹۱
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس گفت که این تیم به همراه سپاهان شانس‌های اصلی قهرمانی لیگ برتر به شمار می‌آیند.

حمید درخشان در گفت و گویی، درباره آخرین وضعیت پرسپولیس بعد از کنار رفتن از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، گفت: این یک واقعیت است که باید پرسپولیس را جزو دو تیم برتر ایران و یکی از تیم‌های پرقدرت آسیا قلمداد کنیم. پرسپولیس بعد از شکست مقابل الهلال خیلی زود توانست خودش را جمع و جور کند و قطعاً پیروزی برابر فولاد خوزستان روحیه این تیم را برای فصل جدید لیگ برتر بازسازی خواهد کرد. این برد در زمان خوبی اتفاق افتاد و پرسپولیس نشان داد که در این فصل باز هم دنبال قهرمانی است. من فکر می‌کنم پرسپولیس و سپاهان شانس‌های اصلی قهرمانی در لیگ امسال هستند.

درخشان در مورد ناکامی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا و اینکه برخی معتقدند باشگاه‌های ما باید بازیکنان خارجی باکیفیت جذب کنند، خاطر نشان کرد: ما قبل از اینکه دنبال جذب بازیکن خارجی باشیم باید زیرساخت‌ها و امکانات فوتبال خودمان را درست کنیم، چون در این مورد از تیم‌های عربی و شرق آسیا عقب هستیم. شما می‌بینید که پرسپولیس و استقلال به‌عنوان دو تیم بزرگ ایران ورزشگاه اختصاصی ندارند و البته نکته مهم دیگر این است که ما در فوتبال پایه و پرورش استعدادها بسیار ضعیف هستیم.

سرمربی پیشین پرسپولیس خاطر نشان کرد: در حال حاضر فوتبال ما با فقر بازیکن مواجه است و این مسئله‌ای بسیار مهم است که بتوانیم زیرساخت‌ها را درست کنیم و در پرورش استعدادها یک تحول اساسی در فوتبال ایران صورت بگیرد. ما به جای اینکه دنبال جذب بازیکنان خارجی باشیم باید این هزینه‌ها را فوتبال پایه صرف و امکانات‌مان را تقویت کنیم.

هافبک پیشین تیم ملی در واکنش به بحث‌های اخیر میان دراگان اسکوچیچ و مهدی طارمی، تصریح کرد: ما 10 برد پی در پی به دست آورده‌ایم و در گروه خودمان موقعیت بسیار خوبی داریم. با این اوصاف دیگر نمی‌دانم چرا باید دنبال این حرف و حدیث‌ها برویم؟! تیم ملی در این مقطع حساس نباید خودکشی کند و این اصلاً درست نیست که خودمان تیم را به حاشیه ببریم. وقتی یک بازیکن بزرگ می‌شود باید بزرگ هم فکر کند و این را بداند که جواب دادن به هر موضوعی نمی‌تواند چندان منقطی باشد. من امیدوارم دیگر چنین مسائلی را در تیم ملی نبینیم.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: