کد خبر: ۵۳۵۵۲۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۸
ضمن حمایت از کمیساریای عالی

سفیر آمریکا در عراق اعلام کرد واشنگتن ۱۰ میلیون دلار به یونامی برای برگزاری انتخابات عراق پرداخت کرده است.

به گزارش شفاف، به نقل از میدل ایست نیوز، «متیو تولر»، سفیر آمریکا در عراق اعلام کرد واشنگتن ۱۰ میلیون دلار به هیئت نمایندگی سازمان ملل (یونامی) برای برگزاری انتخابات عراق پرداخت کرده است.

تولر در سخنانی در پژوهشکده خاورمیانه که در اربیل برگزار شد، گفت: کمیساریای عالی انتخابات توانست انتخابات خوبی در عراق برگزار کند.

وی افزود: عراقی‌ها قادر به اداره امور خود بدون مداخلات خارجی هستند و توافق راهبردی مناسبات ما با عراق را مشخص کرده است.

سفیر آمریکا با بیان اینکه آمریکا به ده‌ها طریق به عراق کمک کرده است، اظهار کرد: عراق گازهای مضر و گلخانه‌ای خود را کاهش خواهد داد.

تولر با بیان اینکه آمریکا تمایل دارد دولت جدید عراق در سریع‌ترین زمان ممکن بر اساس نتایج انتخابات اخیر تشکیل شود، ادعا کرد: مسؤولیت ما تامین امنیت و ثبات برای عراق است و آمریکا معتقد است باید به همکاری با این کشور ادامه دهد.

وی در پایان تاکید کرد: عراق با مشکلات برق، آموزشی و محیط زیست دست به گریبان است و آمریکا تمایل دارد تا این بخش‌ها را تقویت کند، ما می‌خواهیم مردم عراق روی پاهای خود بایستند.

سفیر آمریکا ادامه داد: جامعه جهانی، سازمان ملل و آمریکا تاکید کردند که مردم عراق شایسته این هستند که دولتی بر اساس فرایند انتقال مسالمت‌آمیز قدرت داشته باشند.

وی درباره انتخابات اخیر عراق گفت: این انتخابات از منظر فنی و آمادگی‌های قبلی موفق‌آمیز بود و آرام‌ترین و بهترین انتخاباتی بود که در این کشور برگزار شد.

تولر گفت: ما خواهان تشکیل مسالمت‌آمیز دولت عراق بدون هیچ‌گونه مداخله‌ای هستیم و نباید دولت بر اساس خشونت تشکیل شود.

سفیر آمریکا در پایان اظهار کرد: تصمیم تشکیل دولت مربوط به ملت عراق است زیرا این ملت بود که در انتخابات رای داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: