کد خبر: ۵۳۵۵۵۰
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۳

رئیس‌جمهوری مصر در دیدار با رئیس‌جمهوری رومانی بر مخالفت خود با تلاش‌ها برای تحمیل سیاست یک واقعیت تازه در سوریه تأکید کرد.

به گزارش شفاف، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر امروز در کنفرانس مطبوعاتی با کلاوس یوهانیس همتای رومانیایی خود گفت: ما در مورد بحران سوریه گفت‌وگو کردیم و در این دیدار مجددا بر حمایت خود از تلاش‌های فرستاده سازمان ملل برای حل و فصل مسالمت‌آمیز بر اساس بیانیه ژنو و شورای امنیت تأکید کردیم.

سیسی همچنین بر مخالفت خود با تلاش‌های برخی از طرف‌های منطقه‌ای برای تحمیل یک واقعیت تازه در سوریه، چه از طریق نقض حاکمیت این کشور و چه ایجاد تغییرات جمعیتی اجباری تأکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در دیدار با طرف اروپایی به تحولات لیبی اشاره کرد و گفت: مصر امیدوار است که انتخابات لیبی در ۲۴ دسامبر ۲۰۲۱ برگزار شود تا به مردم برادر لیبی این فرصت داده شود که یک دولت واحد را برای حفظ امنیت، ثبات، وحدت و حاکمیت لیبی انتخاب کنند.

رئیس‌جمهوری مصر همچنین پایبندی به تصمیمات سازمان ملل، به ویژه قطعنامه شماره ۲۵۷۰ شورای امنیت مبنی بر خروج تمامی عناصر مزدور و نیروهای خارجی از خاک لیبی و در عین حال عدم سوء استفاده از تحولات لیبی برای دستیابی به منافع و مقاصد سیاسی دیگر طرف‌ها را خواستار شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: