کد خبر: ۵۳۵۵۸۲
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳

رییس کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که همچنان نگران وضعیت مدیریت دو فدراسیون جهانی وزنه برداری و بوکس است و به زودی در مورد آنها تصمیم می گیرد.

به گزارش شفاف، توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک  در گفتگو با یک روزنامه فرانسوی در مورد وضعیت وزنه برداری  و بوکس برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس بیان کرد: کمیته بین المللی المپیک (IOC) در اسرع وقت درباره حضور بوکس و وزنه برداری در المپیک ۲۰۲۴ پاریس تصمیم خواهد گرفت.  ما کاملا نگران هستیم زیرا این دو فدراسیون مشکلات مدیریتی دارند و به همین دلیل آنها را بسیار دقیق زیر نظر داریم. در اسرع وقت تصمیمی می گیریم که به نفع ورزشکاران باشد.

باخ درباره وزنه‌برداری نیز گفت:  فکر می‌کنم هنوز باید شاهد تغییر فرهنگ در این فدراسیون بین المللی باشیم.

این روزنامه فرانسوی  در ادامه مطلب خود نوشت: مشکلات مالی، مدیریتی، اخلاقی و داوری سال‌ها است که گریبانگیر  بوکس شده است. ماه گذشته یک تحقیق مستقل در مورد  رقابت های بوکس المپیک ریو نشان داد که مسابقه بین مایکل کانلان در برابر ولادیمیر نیکیتین از روسیه مشکوک بوده است. البته  IOC حق سازماندهی رقابت های بوکس در  المپیک توکیو را از فدراسیون جهانی بوکس( AIBA ) سلب کرد.

اخیرا نیز فدراسیون جهانی بوکس وکمیته بین المللی المپیک بر سر امتناع صربستان از ورود بوکسورهای کوزوو به این کشور برای مسابقات قهرمانی بوکس جهان با هم اختلاف داشتند. کمیته بین‌المللی المپیک علت این موضوع را عدم دقت لازم در  دادن میزبانی مسابقات به بلگراد از سوی فدراسیون جهانی عنوان کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: