کد خبر: ۵۳۵۶۲۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۸

رسانه‌های ایتالیایی امروز (شنبه) اعلام کردند که فعالان محیط زیست که خواستار اقدام فوری درخصوص شرایط اقلیمی هستند در خیابانی که به منطقه میزبان اجلاس گروه ۲۰ منتهی می‌شود، اعتراض کردند.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، حدود ۵۰ تن از فعالان محیط زیست در راهپیمایی کمپ اقلیمی در کف خیابانی که به محل برگزاری نشست گروه ۲۰ منتهی می‌شود، نشستند. یگان‌های ویژه پلیس ایتالیا بلافاصله در محل حاضر شدند و معترضان را مجبور به ترک مسیر کردند.

بیش از ۸ هزار از نیروهای ارتش ایتالیا، امنیت این نشست را تامین می‌کنند و همچنین ایتالیا یک منطقه "پرواز ممنوع" و یک سیستم ویژه ضد پهپاد در رم ایجاد کرده است.

منطقه یورو، محل برگزاری همایش به عنوان منطقه قرمز اعلام شده است. ورود خودروها به این منطقه محدود شده و همچنین بسیاری از خیابان‌ها برای تردد بسته شده است. نیروهای ضد تروریسم پلیس ایتالیا نیز مسئولیت امینت شبانه روزی یورو را برعهده دارند. هلیکوپترها مدام بر فراز این منطقه قرمز در حال پرواز هستند.

مقامات ایتالیایی خود را برای تظاهرات مختلفی در رم توسط اتحادیه‌های کارگری، سازمان‌های جوانان و ضد واکسن‌ها در زمان برگزاری نشست گروه ۲۰ آماده کرده‌اند.

گروه ۲۰ شامل ترکیه، انگلیس، آمریکا، عربستان، آرژانتین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، مکزیک، روسیه، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، استرالیا، برزیل، کانادا، چین و اتحادیه اروپا که مکمل این گروه است و همچنین صندوق بین المللی پول و بانک جهانی می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: