کد خبر: ۵۳۵۶۳۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۶

در پی احضار سفیر عربستان در لبنان به دلیل اظهارات وزیر اطلاع رسانی این کشور پیرامون یمن، رسانه‌های سعودی و لبنانی امروز شنبه از بازگشت این سفیر به کشورش خبر دادند.

به گزارش شفاف، روزنامه عکاظ عربستان در صفحه توییتری خود نوشت، ولید بخاری، سفیر این کشور در لبنان صبح امروز به کشورش بازگشت. شبکه "ال بی سی آی" لبنان هم این خبر را اعلام کرد.

در پی اظهارات جورج قرداحی، وزیر اطلاع رسانی لبنان پیرامون یمن، عربستان روز جمعه سفیرش در بیروت را فراخواند و از سفیر لبنان در ریاض نیز خواست ظرف ۴۸ ساعت کشور را ترک کند. ریاض این اظهارات قرداحی را توهین و غرض ورزی در حق عربستان و امارات دانست و اقدامات متعددی علیه لبنان اتخاذ کرد.

این اقدامات پس از آن صورت گرفت که قرداحی روز دوشنبه هفته جاری با شرکت در برنامه «پارلمان ملت» شبکه تلویزیونی الجزیره حمله ائتلاف سعودی را محکوم کرد که این موضوع واکنش اعضای شورای همکاری خلیج فارس از جمله ریاض را به همراه داشت.

وی در پاسخ به سوالی درمورد موضعش درباره جنگ یمن گفته بود: ملتی از خودشان دفاع می‌کنند آیا به کسی تجاوز می‌کنند؟ به نظر من این جنگ یمن پوچ است و باید متوقف شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: