کد خبر: ۵۳۵۶۸۹
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲

در ادامه رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان، ۴ نماینده ایران راهی دیدار نیمه نهایی شدند.

به گزارش شفاف، در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۲۱ در بلگراد پایتخت صربستان، ۴ نماینده ایران در ۵ وزن نخست با برتری مقابل رقبا راهی مرحله نیمه نهایی شدند و امشب(دوشنبه) برای رسیدن به فینال به میدان می روند.

در وزن ۵۵ کیلوگرم، پویا دادمرز در دور نخست به مصاف اختیار بوتیروف از ازبکستان رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر یک به برتری رسید. وی در دور بعد نیز مقابل نیهاد گولوزاده از آذربایجان با نتیجه یک بر یک به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی برای رسیدن به نیمه نهایی نیز با نتیجه ۹ بر ۳ از سد تاراس کروپسکی از اوکراین گذشت و راهی نیمه نهایی شد. دادمرز برای رسیدن به فینال باید از سد تیلور مونت از آمریکا بگذرد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم، علیرضا نجاتی دارنده مدال برنز بزرگسالان ۲۰۱۹ جهان، در دور نخست برابر نیراج از هند با نتیجه قاطع ۹ بر صفر به برتری رسید. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف الکساندر هروشین از اوکراین رفت و با نتیجه ۵ بر یک پیروز شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نجاتی در دیدار نیمه نهایی به مصاف لری ابولادزه از گرجستان می‌رود.

در وزن ۷۷ کیلوگرم، امین کاویانی‌نژاد در دور نخست مقابل آردیت ندوج از آلبانی ۹ بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد نیز مقابل نیکولوز چیخایدزه از گرجستان با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد و به یک چهارم نهایی رسید. وی در این مرحله ارکان ارگناز از ترکیه را ۱۰ بر ۵ برد و راهی نیمه نهایی شد. کاویانی‌نژاد برای رسیدن به فینال باید از سد سرگئی استپانوف از روسیه می‌رود.

در وزن ۸۷ کیلوگرم، ناصر علیزاده در دور اول برابر الکساندر کوماروف از روسیه با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد و برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند، باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد، در غیر اینصورت از دور رقابت‌ها کنار می‌رود. کشتی‌گیر روس تاکنون موفق به صعود به مرحله نیمه نهایی شده است.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، امین میرزازاده در دور اول مقابل نیکولا میلاتوویچ از نروژ با نتیجه ۶ بر یک پیروز شد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۲ بر یک مقابل میخائیل لاپتی اف از روسیه به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف آنتون ساونکو از قزاقستان رفت و با پیروزی ۳ بر یک راهی مرحله نیمه نهایی شد. میرزازاده برای رسیدن به فینال امشب به مصاف فاتح بوزکورت از ترکیه می‌رود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: