کد خبر: ۵۳۵۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حاشیه کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل با مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار و درباره موضوعات مختلفی از جمله ایران گفت‌وگو کرده اند.

به گزارش شفاف به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل، نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه در حاشیه کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل در گلاسکو با جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار کرد و گزارش ها حاکی از آن بوده است آن دو درباره مسائلی از جمله برنامه هسته ای ایران و شهرک سازی این رژیم گفت و گو کرده اند. 
رادیو ارتش اسرائیل روز سه شنبه درباره این دیدار گزارش که گفت و گوی بنت و سالیوان حدود نیم ساعت به طول انجامید و  «بسیار جدی» بود. 
سالیوان پس از سفری برای شرکت در اجلاس G۲۰ در رم به گلاسکو سفر کرد. 
دیدار آن دو در حاشیه کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل با پیش زمینه ای از روابط متشنج هفته های اخیر میان آمریکا و اسراییل بر سر پیش برد برنامه های اسراییل در شهرک سازی هایش انجام شده است. گفته می شود اسراییل از جدیت انتقاد آمریکا نسبت به این موضوع شگفت زده شده بود. 
به گزارش شفاف، نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچین روز گذشته با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا دیدار و درباره ایران و برنامه هسته ای آن گفت و گو کرد. 
طبق گزارش ها، او قرار است امروز با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس نیز دیدار کند. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: