کد خبر: ۵۳۵۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۶

وزیر خارجه لبنان امروز، سه‌شنبه اعلام کرد، عربستان شروطی غیرممکن را از طریق مطالبه از دولت مبنی بر جلوگیری از نقش حزب‌الله دیکته می‌کند.

به گزارش شفاف، عبدالله بوحبیب، وزیر خارجه لبنان در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفت: سعودی‌ها حتی قبل از اختلاف دیپلماتیک اخیر هیچ تماسی با دولتی که جدیدا تشکیل شده، نگرفته‌اند.

او افزود: ما در مقابل مشکل بزرگی هستیم اگر تنها سر حزب‌الله را می‌خواهند، ما نمی‌توانیم این را به آنها اعطا کنیم زیرا اظهارات وزیر خارجه عربستان این است که حزب‌الله مشکل است نه جورج قرداحی، جورج قرداحی مشکل را ایجاد کرد که مثل فتیله بحران بود.

وزیر خارجه لبنان تاکید کرد: حزب‌الله بر کشور مسلط نیست، بلکه یکی از گروه‌های لبنانی است که نقش سیاسی ایفا می‌کند، بله آن امتداد نظامی منطقه‌ای دارد؛ اما در لبنان از آن استفاده نمی‌کند. این خواسته بیش از توان ماست که بتوانیم آن را حل کنیم. ما نمی‌توانیم این موضوع را حل کنیم. می‌خواستیم ارتشی واحد و کشوری واحد داشته باشیم؛ اما واقعیتی که ما در برابرش هستیم این است.

بوحبیب ادامه داد: مذاکره متقابل بین لبنان و عربستان تنها راه برای قدم برداشتن در جهت حل اختلاف است؛ اما نشستی در هیچ سطحی بین طرفین از بیش از یک ماه گذشته از زمان تشکیل دولت وجود نداشته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: