کد خبر: ۵۳۵۷۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲

روزنامه اورشلیم پست نوشت که جنبش انصارالله یمن در شهر مأرب پیشروی کرده و به دست گرفتن کنترل این شهر به معنای شکست عربستان و هم‌پیمانانش در جنگ شش ساله یمن است.

به گزارش شفاف، روزنامه اورشلیم پست در گزارشی نوشت: مشارکت عربستان در جنگ یمن و حمایتش از دولت مستعفی و عقب نشینی جزئی امارات از ائتلاف عربی به این معناست که ریاض احتمالاً با خطر مشاهده شکست هم‌پیمانانش در دولت عبد ربه منصور هادی جنگ اصلی در مأرب روبرو شود.

این روزنامه نوشت: شهر مأرب در چند کیلومتری مرزهای عربستان واقع است و پیروزی انصارالله در آزادی این شهر به معنای شکست ائتلاف عربی و نزدیک شدن انصارالله به مرزها است. سخنگوی انصارالله از آزادی مساحت ۱۱۰۰ کیلومتر مربع در مرحله دوم عملیات آزادسازی مأرب با عنوان بهار پیروزی خبر داده است.

در این گزارش آمده است: به رغم این که جنگنده‌های ائتلاف سعودی ۱۵۹ حمله هوایی را به این شهر انجام دادند؛ اما انصارالله ۸۶ عملیات علیه جنگنده‌های متجاوز انجام داد. نیروی موشکی انصارالله ۴۷ عملیات انجام داد که ۳۱ مورد آن در داخل اراضی اشغال شده یمن و ۱۹ عملیات در عمق عربستان انجام شده است. جنبش انصارالله ۱۴۱ عملیات پهپادی انجام داد که باعث خسارت‌های بزرگی به عربستان شد. انصارالله همچنین پهپادهای دوربرد دارد که می‌تواند به اسرائیل نیز برسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: