کد خبر: ۵۳۵۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶

رئیس‌ ستاد مشترک ارتش آمریکا مدعی شد که این کشور می‌تواند با هر تهدیدی از سوی کره شمالی مقابله کند.

به گزارش شفاف، به نقل از رویترز، مارک میلی، رئیس‌ ستاد مشترک ارتش آمریکا روز چهارشنبه در نشست امنیتی اسپن عنوان کرد که "چین یکی از بزرگ‌ترین تهدیدی است که با آن مواجهیم و این کشور به طور مداوم درحال تلاش برای توسعه قدرت نظامی خود است".

وی اظهار کرد که "چین نمی‌تواند در عرض شش ماه یا یک سال علیه تایوان اقدام نظامی انجام دهد".

به گفته مارک میلی، "چین به دنبال آن است که قدرت اول دنیا شود و این نظم جهانی که پس از جنگ جهانی دوم به آن دست یافته بودیم را تهدید می‌کند".

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا ابراز کرد: من تماس‌هایی با همتای چینی‌ام داشته‌ام. این برای چارچوب سیاست خویشتن‌داری حائز اهمیت است.

به گفته مارک میلی از نظر وی "دنیا درحال ورود به فاز بی‌ثباتی احتمالی است".

مارک میلی درخصوص نقش آمریکا در افغانستان نیز گفت: ماموریت ما در افغانستان این است که هرگونه تهدیدی که از سوی تجمع دوباره القاعده و داعش در افغانستان ایجاد می‌شود .را دنبال کنیم.

مقام ارشد آمریکایی گفت که "گزینه ارسال نیروهای دیگر به افغانستان در دستان رئیس‌جمهور است اما از نظرم چنین چیزی مطرح نیست".

وی در این نشست امنیتی بیان کرد که "تهدید تروریستی باید به کم‌ترین سطح ممکن کاهش یابد و چنین مسئله نیازمند زمانی طولانی است".

میلی "خطرات سایبری را یکی از تهدیدات" علیه آمریکا دانست؛ اما عنوان کرد که "تهدیدات سیابری لزوما به تقابل نظامی منجر نمی‌شود".

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مدعی شد: "ما مطمئنیم که می‌توانیم با هرگونه تهدید از سوی کره شمالی مقابله کنیم".

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: