کد خبر: ۵۳۵۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۰

پارلمان اتیوپی امروز (پنج‌شنبه) با درخواست آبی احمد، نخست وزیر این کشور برای برقراری وضعیت فوق‌العاده در سراسر اتیوپی موافقت کرد.

به گزارش شفاف، رادیو "فانا" وابسته به دولت اتیوپی امروز اعلام کرد که پارلمان این کشور در پی بالا گرفتن درگیری‌ها میان نیروهای دولتی و نیروهای جبهه آزادسازی تیگرای که اخیرا نیز اعلام کرده قصد دارد به سمت آدیس آبابا، پایتخت این کشور پیشروی کند، با اعمال وضعیت فوق‌العاده در سراسر اتیوپی موافقت کرد.

این رادیو در ادامه هدف از درخواست دولت اتیوپی را به طور کلی حمایت از جامعه و ملت اتیوپی در برابر تهدید امنیتی که یک گروه تروریستی (جبهه آزادسازی تیگرای) ایجاد می‌کند، دانست.

سفارت آمریکا در آدیس آبابا نیز با انتشار بیانیه‌ای در وب‌سایت خود اعلام کرد که به دلیل درگیری‌های مسلحانه، تنش‌های داخلی و کمبود احتمالی امدادرسانی‌ها در اتیوپی اجازه خروج داوطلبانه کارمندان دولتی و اعضای خانواده‌های آنها را می‌دهد.

پیشتر آمریکا نسبت به افزایش خشونت‌ها و گسترش دامنه درگیری‌ها در اتیوپی به شدت ابراز نگرانی کرده و بار دیگر توقف این عملیات نظامی و آغاز مذاکراتی برای برقراری آتش‌بس را خواستار شد.

اتیوپی سه‌شنبه گذشته پس از آنکه نیروهای اقلیم تیگرای شمالی تهدید کردند به سمت آدیس‌آبابا پیشروی می‌کنند، وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: