کد خبر: ۵۳۵۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵

۴ آزادکار ایران در ۵ وزن دوم کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان با شکست رقبایشان راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

به گزارش شفاف، در آغاز رقابت های ۵ وزن دوم کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در بلگراد صربستان، محمدصادق فیروز پور در ۷۴، سجاد غلامی در ۸۶، امیرحسین فیروزپور در ۹۲ و مهدی هاشمی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم با شکست رقبایشان راهی نیمه نهایی شدند اما مجید داستان مقابل حریفی از مغولستان تن به شکست داد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم، مجید داستان در دور اول به مصاف دانیل پوچینو از ایتالیا رفت و با نتیجه ۴ بر ۲ صاحب برتری شد اما در دومین مبارزه مقابل نارانخو نارمانداخ از مغولستان ۷ بر ۶ شکست خورد. وی برای حضور در گروه بازنده ها باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم، محمدصادق فیروزپور در دور نخست مقابل سیمومن ووجتکوفسکی از لهستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد. وی در دور دوم نیز مقابل پراوین مالیک از هند ۱۰ بر ۲ پیروز شد و به یک چهارم نهایی رسید . فیروزپور در این مرحله نیز با نتیجه ۱۴ بر ۶ از سد سیمون مارچل از اتریش گذشت و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف برنده مبارزه کشتی گیران ازبکستان و ارمنستان می رود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۲۴ نفر حضور دارند، سجاد غلامی در دور اول، ابوبکر آباکاروف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان را پیش رو داشت اما حریفش بر روی تشک حاضر نشد تا دست غلامی به عنوان فرد پیروز بالا برود. وی در دور دوم نیز مقابل امره جیفتجی از ترکیه ۸ بر ۲ به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. وی سپس برابر مهر مارکوسیان از ارمنستان ۵ بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی راه یافت. غلامی برای رسیدن به فینال امشب(شنبه) به مصاف برنده مبارزه کشتی گیران کانادا و لتونی می رود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل کولیو دمیتروف از بلغارستان با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر پیروز شد.وی در دور بعد و در یک چهارم نهایی نیز مقابل بکزات اورکمیبای از قزاقستان با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی رسید. وی برای رسیدن به فینال به مصاف برنده مبارزه کشتی گیران آلمان و آذربایجان می رود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۲۰ نفر شرکت کرده اند، سید مهدی هاشمی در دور نخست به مصاف سامهان جابرایلوف از مولداوی رفت و در پایان در حالیکه حریفش با مصدومیت به مبارزه ادامه داد، با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شد. وی در دور دوم نیز مقابل نیل کلیجسالیان قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از ترکیه با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر پیروز شد. هاشمی در سومین مبارزه نیز برابر یاروسلاو اسلاویکوفسکی از بلاروس ۵ بر ۳ پیروز شد و به نیمه نهایی رسید. هاشمی برای رسیدن به فینال باید از سد عظمت خوسونوف از یونان بگذرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: