کد خبر: ۵۳۵۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۳

وزیر کشاورزی لبنان خواستار کمک جامعه جهانی برای آزادسازی «مزارع شبعا» و «تپه‌های کفرشوبا» در جنوب لبنان شد.

به گزارش شفاف، «عباس الحاج حسن» وزیر کشاورزی لبنان از جامعه جهانی خواست تا به کشورش برای آزادسازی «مزارع شبعا» و «تپه‌های کفرشوبا» واقع در جنوب لبنان که توسط رژیم صهیونیستی اشغال شده است، کمک کنند.

به گزارش آناتولی، این اظهارات وزیر لبنانی در بیانیه مطبوعاتی و در پی سفرش به منطقه مرزی جنوب لبنان با همراهی قاسم هاشم نماینده پارلمان عنوان شده است.

الحاج حسن افزود: مزارع شبعا و تپه‌های کفرشوبا حق ما است و ما با تمام امکانات و با تمام توان تا زمان آزادسازی آنها مبارزه خواهیم کرد و از جامعه جهانی می‌خواهیم در این راستا به ما کمک کند.

وزیر لبنانی تأکید کرد، در جنوب لبنان به تقویت مقاومت مردمی که در طول مدت اشغال اسرائیل استقامت کردند، نیاز است.

وی افزود: مسؤولیت دولت همچنان حمایت از مقاومت مردم مناطق مرزی جنوب به عنوان یک عامل اصلی کشور در برابر وحشیگری‌های دشمن اسرائیلی و جاه طلبی‌های آن در لبنان است.

هر چند رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۰ پس از بیش از دو دهه اشغال، تحت فشار مقاومت حزب الله، از جنوب لبنان خارج شد؛ اما مزارع شبعا امروزه تحت اشغال رژیم صهیونیستی قرار دارد و این رژیم علاوه بر بخش‌هایی از جولان، این منطقه را از سال ۱۹۶۷ تاکنون اشغال کرده است.

با وجود درخواست‌های مکرر لبنان برای باز پس گرفتن حاکمیت کل این منطقه، سازمان ملل متحد تاکنون هیچ پاسخی نداده و از رژیم صهیونیستی درخواستی را برای خروج از این منطقه مطرح نکرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: