کد خبر: ۵۳۶۰۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۴
برگزاری روز ملی سوریه در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دوبی

جشن روز ملی کشورها در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی طبق برنامه اجرا می‌شود و غرفه سوریه امروز (یکشنبه) ۱۴ نوامبر میزبان این رویداد باشکوه است.

به گزارش شفاف، ایمن سوسان، معاون وزیر خارجه سوریه در گفت‌وگو با روزنامه الوطن درباره مراسم امروز غرفه کشورش در اکسپو دبی گفت: پیامی که سوری‌ها امروز مخابره می‌کنند این است که سوریه از زیر آوار برخاسته و بر روی نقشه جهان حضور دارد و امروز با این حضور بار دیگر بازمی‌گردد تا نقش فعال خود را در همه محافل و میدان‌ها ایفا کند و سال‌های دشواری گذشته است و دیگر باز نخواهد گشت و امروز زمان تلاش برای عبور از  آثار و عواقب جنگ ناعادلانه است.

وی اظهار کرد: مراسم غرفه سوریه تحسین دیگر طرف ها را به همراه داشته است.

سوسان اظهار کرد: اینکه اکسپو ۲۰۲۰ دبی یک فرصت برای سوریه است تا به جهان نگاه کنیم و بگوییم که ما اینجا هستیم و در یکی از مهمترین مجامع اقتصادی جهانی حضور داریم تا تصویر تمدنی سوریه و میراث عظیم تاریخی و تمدنی سرشار آن را به جهانیان ارائه کنیم و بگوییم که سال‌های جنگ نتوانسته  است آن را پاک کند.

معاون وزیر خارجه سوریه ادامه داد: کار گروهی تلاش زیادی برای ارائه آنچه در خور وجهه متمدن سوریه است، اعم از سفارت و کنسولگری و یا تاجران و نهادهای رسمی سوریه، انجام دادند، همه آنها متحد و یک دست تلاش کردند تا شرکت سوریه در اکسپو ۲۰۲۰ دبی موفقیت آمیز باشد.

وی گفت: در روز ملی سوریه، بازدیدکنندگان از نمایشگاه سوریه و مردم سوریه را می‌بینند، زیرا آنچه سوریه با عوامل و مردمش در اختیار دارند، ستون توسعه است و سوری‌ها سرشار از انرژی استثنایی هستند و حضور خود را در هر مکانی ثابت کرده‌اند. آنها از کارنامه فرهنگی و تاریخی واقعی سوریه مطلع خواهند شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: