کد خبر: ۵۳۶۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۳

مدیر مرکز اطلاع‌رسانی کمیسیون عالی انتخابات لیبی اعلام کرد که خبر منتشر شده درباره رد نامزدی «سیف الاسلام القذافی» برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور صحت ندارد.

به گزارش شفاف، لحظاتی پس از انتشار خبر مربوط به مخالفت کمیسیون عالی انتخابات لیبی با نامزدی سیف الاسلام القذافی برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور، «عماد السایح» رئیس مرکز اطلاع رسانی کمیسیون در یک نشست خبری آن را تکذیب کرد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی کمیسیون انتخابات لیبی اظهار کرد که رد نامزدی سیف الاسلام القذافی فرزند معمر القذافی دیکتاتور سابق این کشور صحت ندارد و بیانیه توضیحی در این خصوص متعاقبا منتشر خواهد شد.

وی در واکنش به انتشار خبر رد نامزدی سیف الاسلام در صفحه فیسبوک کمیسیون انتخابات لیبی گفت که صفحه فیسبوک کمیسیون هک شده است.

سیف الاسلام القذافی فرزند دیکتاتور سابق لیبی اخیرا به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری آتی که قرار است ماه دسامبر برگزار شود، ثبت نام کرده است.

از سوی دیگر، دادستان نظامی لیبی دیروز خواستار تعلیق نامزدی «سیف الاسلام القذافی» و «خلیفه حفتر» برای ریاست جمهوری این کشور شد.

دادستانی کل نظامی لیبی روز یکشنبه در نامه‌ای به کمیسیون انتخابات خواست تا نامزدی سیف الاسلام القذافی و خلیفه حفتر را تا زمان مشخص شدن نتیجه تحقیقات مربوط به پرونده دو نامزد نامبرده، تعلیق کند.

«محمد غروده» معاون دفتر تحقیقات دادستان کل نظامی از «عماد السایه» رئیس کمیسیون انتخابات اعلام کرد که پرونده‌های سیف الاسلام القذافی و خلیفه حفتر به قتل شهروندان لیبیایی در منطقه سبایا (جنوب طرابلس) توسط گروه مسلح روسی «واگنر» مربوط می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: