کد خبر: ۵۳۶۱۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۱

وزیر کشور انگلیس از افزایش سطح هشدار تروریستی در این کشور در پی انفجار لیورپول خبر داد. جانسون نیز واکنش نشان داد.

به گزارش شفاف، به نقل از رویترز، پریتی پتل، وزیر کشور انگلیس روز دوشنبه در پی انفجار یک خودرو در روز یکشنبه که منجر به کشته شدن یک نفر شد، اعلام کرد که سطح هشدار تروریستی در انگلیس به حد "جدی" رسیده است؛ این بدان معناست که احتمال حمله تروریستی دیگر در این کشور بالاست.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس اظهار کرد، انفجار لیورپول ضرورت اینکه باید همیشه هوشیار بمانیم، تداعی می‌کند.

در این باره پلیس انگلیس امروز، اعلام کرد، انفجار خودروی تاکسی در لیورپول یک حادثه تروریستی بود که انگیزه‌های آن تاکنون مشخص نشده است.

پلیس توضیح داد، انفجار ناشی از بمبی بوده که سرنشین خودرو آن را حمل می‌کرد و خودش در انفجار کشته شد.

به گفته پلیس، احتمالا هویت سرنشین تاکسی مشخص شود؛ اما نمی‌توان آن را رسانه‌ای کرد.

روس جکسون،‌ عضو پلیس مبارزه با تروریسم نیز گفت: به رغم اینکه انگیزه‌های در پس حادثه هنوز مشخص نیست؛ اما با توجه به تمام ابهامات انفجار یک حادثه تروریستی قلمداد می‌شود و پلیس ضد ترور همچنان در حال تحقیق است.

به گفته جکسون، سه مرد، ۲۹‌، ۲۶ و ۲۱ ساله روز یکشنبه بازداشت شدند. در حالیکه امروز نیز مرد ۲۰ ساله بازداشت شد.

او افزود: ما "ابزارهای مهمی" در یکی از اماکن یافتیم و تفتیش اماکن دیگر ادامه دارد.

جکسون اظهار کرد: فرد مظنون یک خودرو را از مکانی در لیورپول اجاره کرد از راننده خواست او را به بیمارستان منتقل کند. انفجار در داخل خودرو زمانی که به نقطه ورودی مقابل بیمارستان رسید، رخ داد.

راننده توانست فرار کند؛ اما زخمی شد و تحت درمان قرار گرفت و بعد از آن رها شد.

پلیس انگلیس روز یکشنبه اعلام کرد که در اثر انفجار خودرویی خارج از بیمارستان زنان در شهر لیورپول در شمال غرب انگلیس یک تن کشته و یک تن دیگر زخمی شدند.

پلیس مرسی‌ساید در لیورپول در بیانیه‌ای اعلام کرد: خبری درباره وقوع انفجار مقابل بیمارستان زنان لیورپول به دست ما رسید و فورا نیروهای پلیس در کنار نیروهای آتش‌نشان در محل حادثه حاضر شدند.

پلیس افزود: متاسفانه می‌توانیم تایید کنیم که یک نفر جان خود را از دست داده و فرد دیگر به بیمارستان منتقل شده تا تحت مداوا قرار بگیرد و حالش خوب است.

پلیس اشاره کرد، درباره ابهامات این حادثه تحقیق می‌کند. این انفجار ناشی از از انفجار یک دستگاه تاکسی بود که در مقابل بیمارستان در ساعت ۱۱ به وقت گرینویچ پارک شده بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: