کد خبر: ۵۳۶۱۱۲
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۷

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد، ۷۵ درصد کودکان یمنی از سوء تغذیه حاد رنج می‌برند.

به گزارش شفاف، به نوشته روزنامه الاخبار، سازمان بهداشت جهانی در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت، ۷۵ درصد کودکان یمنی از سوء تغذیه حاد و از مجموع ۳۰ میلیون، ۱۶.۲ میلیون یمنی از عدم امنیت غذایی رنج می‌برند.

این سازمان همچنین اعلام کرد، سه چهارم کودکان یمنی از این وضعیت رنج می‌برند.

سازمان بهداشت جهانی با انتشار توئیتی گفت سه کودک از هر چهار کودک یمنی از سوء تغذیه مزمن رنج می برند.

در توئیت سازمان بهداشت جهانی آمده است: این سازمان با شراکت با سازمان آلمانی همکاری بین‌المللی و وزارت بهداشت عمومی و مسکن، از خدمات مراقبت تغذیه‌ای به مدت بیش از یک سال مواظبت کرده و زندگی ۹ هزار و ۳۸۴ کودک را نجات داده است.

ائتلاف عربی به رهبری عربستان از سال ۲۰۱۵ تاکنون از دولت «منصور هادی عبد ربه» حمایت می‌کند و طی درگیری‌هایی با گروه‌های یمنی موجب جان باختن، مجروح شدن، آوارگی و خسارت های مادی بسیاری شده است.

بنا به اعلام سازمان ملل متحد بیش از ۸۰ درصد از مردم یمن نیازمند کمک‌های بشردوستانه و حفاظت هستند.

در ماه اکتبر گذشته شورای امنیت با صدور بیانیه‌ای نسبت به وضعیت وخیم انسانی در یمن از جمله گرسنگی و افزایش خطر گرسنگی و قحطی در چارچوب گسترده ابراز نگرانی کرد.

یمن از سال ۲۰۱۴ با جنگی مواجه است که جان ۲۳۳ هزار تن از سکنه آن را گرفته و طبق آمار سازمان ملل، باعث شده ۸۰ درصد از جمعیت ساکن این کشور که تعدادشان به حدود ۳۰ میلیون نفر می‌رسد، برای رفع نیازهای اولیه خود به حمایت‌ها و کمک‌های بشردوستانه متکی شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: