کد خبر: ۵۳۶۱۲۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۴
همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی؛

سازمان زیباسازی شهر تهران ۵۰۰ طرح فرهنگی با شعار «کتاب خوب بخوانیم» را روی سازه های تبلیغات شهری اکران کرد. معرفی خالقان این آثار و تصویر کتاب از جمله موضوعات طراحی شده در این طرح فرهنگی است.

به گزارش شفاف، رضا صیادی با اعلام این خبر گفت: امسال به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی تبلیغات فرهنگی اکران شده در سطح شهر با همکاری و مشارکت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، نهاد کتابخانه های عمومی کشور و خانه کتاب، انتخاب شده و به نمایش در آمد.


مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه هیچ ذخیره و میراثی سودمندتر و با ارزش تر از کتاب نیست و شناخت عمیق از ذهنیات و نگاه فاخر خالقان این هنر نیز باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: امسال سعی کردیم طرح های متفاوت تری نسبت به سال های گذشته اکران کنیم. در طرح های اکران شده بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب همراه با نام و تصویر نویسنده و همچنین تصویر مجلد کتاب طراحی و اکران شده است.


به گفته صیادی بیش از ۵۰۰ سازه اعم از عرشه، بیلبورد، استرابورد، پرتابل و های بورد به منظور فرهنگ سازی و آشنایی هرچه بیشتر شهروندان با موضوع کتاب و کتابخوانی و همچنین تشویق آنها به مطالعه، برای این مناسبت در سطح شهر تهران در نظر گرفته شده است. 


بر اساس گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در سال ۱۳۷۲ خورشیدی ۲۴  آبان به عنوان روز کتاب‌خوانی تعیین شد. این روز، یکی از روزهای هفته کتاب و کتابخوانی نیز هست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: