کد خبر: ۵۳۶۱۳۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۱

وزیر نیرو گفت:در سال آبی جاری تا امروز وضعیت بارش ها به صورت متوسط خوب بوده و تقریبا معادل شرایط نرمال است ولی این معنای آن نیست که کسری های ما جبران شده باشد و تقاضای ما از مردم عزیز این است که هم کشاورزان و هم خانوار در مصرف آب صرفه جویی کنند.

به گزارش شفاف، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در حاشیه نشست مشترک با اعضای کمیسیون عمران مجلس طی سخنانی  با بیان اینکه در این جلسه  ابتدا وضعیت بارش‌ها مرور شد، گفت:  سال گذشته سال سختی بود و ما بیش از 37 درصد نسبت به متوسط 50 ساله نزول بارش‌ها را داشتیم و نسبت به سال آبی گذشته نیز 50 درصد کاهش نزولات آسمانی را تجربه کردیم.

وی ادامه داد: در سال آبی جاری تا امروز وضعیت بارش ها به صورت متوسط خوب بوده و تقریبا معادل شرایط نرمال است ولی این معنای آن نیست که کسری های ما جبران شده باشد و تقاضای ما از مردم عزیز این است که هم کشاورزان و هم خانوار در  مصرف آب صرفه جویی کنند تا کسری های گذشته جبران شود همچنین برخی استان ها کماکان از نظر میانگین بارش در شرایط بحرانی به سر می‌برند امیدواریم در ماه‌های آینده بهبود پیدا کنند تا بتوانیم آب کافی را برای مصارف خانگی، صنعت و محیط زیست تامین کنیم.

وزیر نیرو عنوان کرد: موضوعات مهمی که در جلسه امروز مطرح شد برررسی برنامه‌های حوزه آب شهری و روستایی بود برخی از شهرهای ما که تعداد آنها نیز قابل توجه است در وضعیت تنش آبی به سر می‌برند تلاش ما این است که با شروع دولت جدید پروژه های تامین آب شرب این شهرها بویژه شهرهای بزرگتر را فعال کنیم.

محرابیان اظهار داشت: مهمترین برنامه ما در این دوره این است که پروژه های  نیمه تمام غیرفعال را بویژه در شهرهای بزرگ با بهره گیری از  احکام بودجه‌ای و به کار گیری ظرفیت‌های بخش خصوصی فعال کنیم. مسئله دومی که تاکید شد آبرسانی به روستاها و مناطق محروم بود که با حمایت کمیسیون عمران نیز همراه شد. در این حوزه برنامه ما این است که در چارچوب شورای جهاد آبرسانی به استحزار رسید امیدواریم که با بسیج عمومی متخصصین و گروه‌های جهادی، نهادهای انقلاب اسلامی و پیمان کاران ذیل  شرکتهای آبفای استانی بتوانیم کار جهادی و قوی را در سراسر کشور انجام دهیم و مشکلات شرب روستاها را حل کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: