کد خبر: ۵۳۶۱۹۶
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۳

رئیس جمهوری برزیل ضمن تاکید بر تمایل خود به همکاری با امارات در زمینه صنایع دفاعی، خواستار مشارکت با بحرین در این زمینه شد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ژایر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل از ابوظبی وارد منامه شده و مدت زمان سفر وی مشخص نیست.

حمد بن عیسی، پادشاه بحرین به همین مناسبت خاطرنشان کرد: ما این سفر را گامی به سمت تقویت همکاری و نزدیکی خود قلمداد می‌کنیم.

پادشاه بحرین نشان عالی این کشور یعنی «نشان عیسی بن سلمان آل خلیفه» را به رئیس جمهوری برزیل اعطا کرد.

رئیس جمهوری برزیل نیز تصریح کرد: خوشحالم که به بحرین سفر کرده و برای نخستین بار با پادشاه این کشور دیدار کرده‌ام. می‌دانم که شما هم مانند من باور دارید که ما امکانات و قابلیت‌های بزرگی در زمینه دفاعی داریم و امضای توافقنامه همکاری دفاعی، اولین گام به سمت تعمیق و تقویت روابط ما در منطقه خواهد شد.

وی همچنین اظهار کرد، برزیل یک پایگاه صنعتی دفاعی قابل اعتماد، متنوع و پیشرفته در اختیار دارد و آماده پاسخگویی به نیازهای بحرین است.

پیشتر، خبرگزاری اماراتی «وام» بیانیه مشترکی بین این کشور و برزیل به مناسبت سفر رئیس جمهوری این کشور منتشر کرده و در این بیانیه بر اهمیت همکاری در زمینه دفاعی و اراده دو کشور برای برگزاری نشست دوجانبه‌ و همکاری در زمینه صنایع دفاعی تاکید شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: