کد خبر: ۵۳۶۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱

دهمین دوره پویش کتاب‌خوانی پویا، ویژه گروه سنی کودک، با کتابی از انتشارات علمی و فرهنگی با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه و شبکه‌های پویا و نهال آغاز شد.

به گزارش شفاف، دهمین دوره مسابقه کتاب‌خوانی «پویا» با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه، شبکه پویا، شبکه نهال و انتشارات علمی فرهنگی، از ابتدای آذرماه 1400 برگزار خواهد شد.

این مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه کودکان بوده و در دهمین دوره، به‌سراغ کتاب «ورود ممنوع» رفته است. این کتاب نوشته‌ سولماز خواجه‌وند و با تصویرسازی غزاله بیگدلو است که از میانِ مجموعه 20جلدیِ «خونه‌ات کجاست؟ تو باغچه!» انتخاب شده است.

در معرفی این کتاب آمده است‌: «یک روز سرد زمستانی، وقتی اهالی باغچه تو چرت زمستانی بودند و حوصله‌شون حسابی سر رفته بود، خانم آفتابگردان ایستاد وسط باغچه، برگ‌هایش را شیپور کرد، گذاشت جلوی دهانش و گفت:  آقایان، خانم‌ها، گیاهان عزیز! توجه توجه! آیا از خواب زمستانی رنج می‌برید؟ آیا حوصله‌تان سر رفته؟ آیا روزهای سرد و کوتاه زمستان به‌سختی می‌گذرد؟ آیا دنبال راهی برای گذران بقیه زمستان می‌گردید؟ مژده، مژده! سینما باغچه افتتاح شد!»

داستان‌های این مجموعه، با محوریت شخصیت‌های «تربچه» و «پیازچه» پیش می‌رود و تلاش دارد موضوعاتی مانند مسئولیت‌پذیری، شناخت توانایی‌ها، درک شباهت‌ها و تفاوت‌ها، رعایت قوانین و تلاش برای رسیدن به هدف را با زبان کودکانه و در قالب داستان بیان کند.

مجموعه داستان‌های «خونه‌ات کجاست؟ تو باغچه!» که با محوریت رعایت قوانین، تلاش برای رسیدن به هدف، و مقابله با ترس تدوین شده است، 20 عنوان دارد که «ورود ممنوع» یکی از عناوین آن است.

این پویش از اول آذر ماه 1400 آغاز خواهد شد. جوایز این دوره از پویش پویا، 100 میلیون ریال وجه نقد خواهد بود که با قرعه‌کشی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب و سؤالات مسابقه می‌توانند عدد هشت را به 1000100015000 ارسال و یا به کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: