کد خبر: ۵۳۶۳۱۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰

این روزها بیشتر دانش آموزان در مقطع دبیرستان، در تب وتاب کنکور هستند و کنکور سراسری دغدغة بسیاری از دانش آموزان و والدین آن ها است. به طوری که برخی موفق شدن در کنکور را لازمة ادامه زندگی موفق می دانند و در این راه تلاش های زیادی می کنند که اگر این کوشش ها در راه و مسیر درستی نباشد ممکن است زیان بار شود.

برخی دیگر با صرف هزینه های گزاف فکر می کنند به صورت تضمینی موفق می شوند و در طول چند سال به خرید کتاب ها و منابع زیادی مشغول می شوند بی آنکه بدانند کدام یک از این کتاب ها واقعاً مفید و سودمند است.

در این مقاله ما به بررسی منابع کنکور ریاضی می پردازیم. بدیهی است که انتخاب درست منابع می تواند مسیر ما را در کنکور تغییر دهد.

کنکور رشتة ریاضی، داوطلبان زیادی دارد.

 

رشتة ریاضی و دروس جذاب آن

پیش از هر چیز، یک دانش آموز کنکوری باید از دروس و اهمیت آنها در کنکور سراسری اطلاعات کافی را داشته باشد. ما در اینجا برای شما دروس تخصصی و عمومی در کنکور ریاضی را با ضرایبشان آوردیم.

دروس عمومی:

دروس عمومی در کنکور، در همة رشته ها مشترک است و از اهمیت زیادی برخوردار است به طوری که زمان اول در آزمون را به دفترچة عمومی سؤالات اختصاص داده اند. شما برای به دست آوردن یک رتبة خوب در کنکور باید تا حد خوبی به این درس ها تسلط داشته باشید. در ادامه به بررسی دروس عمومی می پردازیم.

زبان و ادبیات فارسی:

درس ادبیات با ضریب 4، در کنکور اهمیت زیادی دارد. گرفتن درصد بالا از این درس نسبت به سایر دروس بسیار آسان است و شما می توانید با تسلط و خواندن مکرر این درس، درصد قابل قبولی را در کنکور  1401 تجربه کنید و به رتبة خوبی برسید.

عربی:

این درس ضریب 2 دارد. به طوری که دو تست عربی معادل یک تست در درس ادبیات است. بااین حال نمی توان عربی را نادیده گرفت چون این درس می تواند شما را به رشتة دلخواهتان برساند، بیشتر دانش آموزان علاقة خاصی به این درس ندارند و اگر شما کمی در این درس قوی باشید می توانید از بسیاری از رقبای خود پیشی بگیرید.

دین و زندگی و معارف اسلامی:

این درس نسبتاً آسان ضریب 3 را در کنکور سراسری به خود اختصاص داده است. شما با خواندن و مرور مطالب به آسانی می توانید درصد بالایی را در این درس از آزمون سراسری بگیرید.

زبان انگلیسی:

باتوجه به اینکه امروزه بیشتر دانش آموزان دانش زبان انگلیسی خوبی دارند دست یافتن به درصد بالا، برای بسیاری، آسان است. به طور یکه میانگین درصدها در این درس نسبت به دروس دیگر بالاتر است. این درس نیز ضریب 2 دارد و پراهمیت است.

دروس تخصصی:

دروس تخصصی در هر رشته ای متفاوت است و بدیهی است که هر داوطلب باید در دروس تخصصی رشتة خود سواد و مهارت کافی داشته باشد. از دروس تخصصی در رشتة ریاضی می توان به ریاضی، فیزیک و شیمی اشاره کنیم در ادامه به بررسی هرکدام به صورت جداگانه می پردازیم.

ریاضیات:

این درس یکی از اصلی ترین دروس در رشتة ریاضی است که برای داوطلبان بسیار مهم است. دانش آموزان زمان زیادی را برای خواندن در این درس می گذرانند و نسبت به دانش آموزان سایر رشته ها قوی تر هستند.

فیزیک:

یکی از توانایی های لازم برای داوطلبان رشتة ریاضی، درک و محاسبات مسائل پیچیده فیزیک است. این درس در کنکور ضریب 3 دارد و درس مهمی برای دانش آموزان است.

شیمی:

این درس در زیرگروه های یک و دو به ترتیب ضریب 2 و 3 دارد و مهم ترین درس برای رسیدن به رتبة دلخواه شما است. داوطلبان کنکور ریاضی در درس شیمی می توانند به آسانی درصد بالایی بگیرند.

بهترین منابع کنکور ریاضی 1401

منابع دروس، بسیار متفاوت است.

بهترین منابع کنکور ریاضی

بهترین منابع کنکور برای هر کس باتوجه به دانش و سطح دانش آموز متفاوت است، به طورکلی نمی توان یک کتاب را به صورت مطلق معرفی کرد. در این مقاله ما به بررسی بهترین ها می پردازیم اما این معیارها ممکن است برای هرکسی متفاوت باشد.

بهترین کتاب ها در درس ادبیات

انتشارات گاج، بهترین و جامع ترین کتاب ها را در زمینه کنکور ارائه می دهد. بی شک بهترین کتاب جامع در درس ادبیات، کتاب ادبیات موضوعی گاج است. این کتاب تست های کنکور ده سال اخیر را در خود جای داده است و منبع مناسبی برای تست زنی است.

برای داشتن کتاب درس نامه می توانید از کتاب های خیلی سبز کمک بگیرید و درس به درس ادبیات را پیش ببرید. برای تست های قرابت، کتاب تناسب مفهومی نشر دریافت بهترین گزینه است. دستور زبان و لغت و املا را می توانید با کتاب های موضوعی خیلی سبز بخوانید و بهترین درصد را بزنید.

زبان عربی و درصد بالا

برای گرفتن درصد بالا در درس عربی، ابتدا شما باید بسیار تمرین کنید. کتاب خیلی سبز جامع بهترین گزینه برای درس خواندن در این درس است. اگر سطح بالایی دارید و می خواهید در سطح پیشرفته درس بخوانید، کتاب مهرو ماه نیز برای شما خوب است. برای درک مطلب می توانید از کتاب های خیلی سبز کمک بگیرید.

کتاب های دین و زندگی

قطعاً این درس نیازمند خواندن درس نامه قوی و تحلیلی دارد تا دانش آموزان بتوانند مفاهیم را به آسانی تحلیل کنند. بهترین گزینه برای درس دین و زندگی بی شک کتاب میکرو طلایی گاج است. دانش آموزان زیادی در سراسر کشور از این کتاب استفاده می کنند و یکی از پرفروش ترین محصولات گاج است.

منابع زبان انگلیسی

بهترین کتاب جامع موجود در بازار برای درس زبان انگلیسی، کتاب جامع مبتکران است. اگر سطح زبان شما بالا است و می خواهید برای درصد بالای 50 رقابت کنید، می توانید از کتاب خیلی سبز نیز کمک بگیرید. برای دوران جمع بندی بهترین گزینه برای شما موج آزمون الگو است با این کتاب ها به راحتی می توانید درصد 100 را بزنید و انگلیسی کنکور را قورت دهید!

شیمی و درصد 100

برای خواندن درس شیمی، به صورت پایه ای می توانید از کتاب های خیلی سبز و نشر الگو کمک بگیرید. اگر سطح شما در این درس بسیار بالا است، کتاب های مبتکران برای شما بسیار مفید خواهد بود، این کتاب ها نیز درس نامه دارند و به راحتی مباحث شیمی را یاد می گیرید.

منابع موردنیاز درس فیزیک

کتاب های زیادی در درس فیزیک، برای سطوح مختلف وجود دارد. میکرو گاج برای تست زنی بسیار مناسب است. اگر می خواهید درصد بالایی کسب کنید، کتاب های سه سطحی بسیار عالی است. برای دوران جمع بندی نیز پیشنهاد ما به شما کتاب موج آزمون الگو است.

ریاضیات و شاخه های مختلف آن

درس ریاضی در کنکور سراسری شامل دروس مختلفی از جمله حسابان، هندسه، گسسته و آمار و احتمال می شود.

برای درس گسسته و آمار و احتمال، کتاب های خوش خوان و نشر الگو، در درس هندسه کتاب های خیلی سبز و آی کیو و برای حسابان بهترین منابع، کتاب نردبام خیلی سبز و نشر الگو بهترین گزینه هستند.

بهترین منابع کنکور ریاضی 1401

مهارت تست زنی در کنکور بسیار مهم است.

در آخر

منابع کنکور ریاضی، بسیار متنوع است و اگر کتابی برای شخص خود شما خوب نیست، دلیلی بر این نیست که آن کتاب مناسب نباشد. کنکور سراسری یکی از مرحله های مهم برای هر دانش آموزی است و بسیاری از دانش آموزان در این راه تمام تلاش خود را می کنند تا موفق شوند. این آزمون بسیار مهم است و می توان گفت مسیر زندگی شخص را دستخوش تغییر می کند.

ما در این جا سعی کردیم تمام منابع موردنیاز شما را که برای کسب بهترین رتبه نیاز دارید بررسی کنیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشد.

*رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: