کد خبر: ۵۳۶۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۶

کارکنان ۵۸ دانشگاه انگلیس از جمله دانشگاه‌های آکسفورد، کمبریج، منچستر و ادینبورو در اعتراض به حقوق، شرایط کار و حقوق بازنشستگی خود دست به برگزاری اعتصاب ۳ روزه زدند.

به گزارش شفاف به نقل از بی‌بی‌سی، پس از گذشت ۱۸ ماه از ارائه آموزش مجازی در انگلیس به دلیل شیوع کووید-۱۹،  دانشجویان دانشگاه‌های این کشور با مشکلاتی مواجه هستند.

در این میان کارکنان دانشگاه‌های این کشور نیز دست به اعتصاب زده‌اند و علت اعتصاب خود را اعتراض به حقوق، شرایط کار و حقوق بازنشستگی اعلام کرده‌اند.

این در حالی است که روسای دانشگاه‌های انگلیس از نتایج این اعتصابات ابراز نا امیدی کرده و گفته‌اند که اکثر کارکنان از آنها حمایت نمی‌کنند.

یکی از دلایل اعتراض، حقوق بازنشستگی است. جدالی که تقریبا یک دهه ادامه داشت تا اینکه اتحادیه کالج و دانشگاه‌های انگلیس وارد عمل شد و حقوق بازنشستگی کارکنان را طرحی معیوب دانست.

علت دیگر اعتراض حقوق کارکنان است و در این راستا اتحادیه کالج و دانشگاه‌های انگلیس خواستار افزایش ۲ هزار و ۵۰۰ پوندی دستمزد اعضا خود شده تا به بی‌عدالتی پایان داده شود.

"ویکی بلیک" رئیس این اتحادیه در سخنرانی خود در جمع معترضان گفت: کارکنان دانشگاه‌ها خسته شده‌اند. دانشجویان سالیانه ۹ هزار و ۲۵۰ پوند شهریه می‌پردازند و دو سال است به دلیل شیوع کووید-۱۹ با مشکل مواجه شده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: