کد خبر: ۵۳۶۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۳

نخست وزیر لبنان پس از دیدار با رئیس جمهوری این کشور در کاخ بعبدا در پاسخ به سوال خبرنگاران اعلام کرد، دولت کارش پیش می‌رود؛ اما کابینه فعالیتش پیش نمی‌رود.

به گزارش شفاف، به نقل از العربی الجدید، یک منبع نزدیک به نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان اعلام کرد، میقاتی با میشل عون، رئیس جمهوری این کشور که عصر روز گذشته از قطر بازگشته، دیدار کرد و دو طرف در جریان این دیدار پرونده‌های مختلف سیاسی، معیشتی و اقتصادی را مورد بررسی قرار دادند؛ اما این دیدار به موضوع از سرگیری جلسات کابینه ختم نشد و این موضوع را حل و فصل نکرد.

منبع مذکور همچنین تاکید کرد، میقاتی به رغم عدم برگزاری نشست کابینه فعالیت خود را متوقف نکرده و از کار دست نکشیده و تمایل دارد تمامی وزیران به ماموریت و فعالیت خود در بیشتر پرونده‌ها ادامه دهند؛ اما در همین زمان تصمیماتی وجود دارد که مستلزم برگزاری نشست کابینه است و این وضعیت دیگر اجازه نمی‌دهد زمان از دست برود و امور به همین شکل معلق و تعطیل باقی بماند.

در همین رابطه، جبران باسیل، رئیس فراکسیون لبنان قوی (داماد میشل عون) درخواست فراکسیون متبوعش برای برگزاری نشست ویژه پارلمان جهت بازخواست دولت از بابت دلایل امتناعش برای برگزاری نشست را مطرح کرد.

در همین راستا، یک منبع نزدیک به نبیه بری اعلام کرد، هیچ‌گونه معامله‌ای حاصل نشده؛ اما در دیدار بین رؤسای سه گانه در روز سه‌شنبه در جریان مراسم عید استقلال توافق شد تا دولت شناور باشد و میشل عون متعهد به پایبندی به قانون اساسی و تصحیح و اصلاح روند تحقیقی شد که تنها با ارجاع حسان دیاب، نخست وزیر سابق و وزرای پیشین به شورای عالی برای محاکمه رؤسا و وزرا محقق می‌شود در حالیکه فضای مثبت فورا تغییر یافت و ما باید در جست‌وجوی تعطیل کنندگان و اخلالگران باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: