کد خبر: ۵۳۶۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۵

یکی از فرماندهان نظامی پیشمرگه از طرح و تدابیر نظامی فوق‌العاده برای مقابله با عناصر تروریستی داعش علیه نیروهای پیشمرگه خبر داد و گفت که داعش از عقب‌نشینی پیشمرگه از مناطق مورد مناقشه در پشت «مناطق ممنوعه» سوء استفاده می‌کند.

به گزارش شفاف، سرلشکر «مردان جاوشین» فرمانده محور عملیاتی دوم پیشمرگه (قره تپه - حمرین) گفت که برای مقابله با جنگ چریکی داعش علیه مواضع پیشمرگه و پلیس فدرال، طرح‌ها و اقدامات امنیتی استثنایی و فوق العاده تدارک دیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: «حملات تروریستی در منطقه "کرمیان" شهرستان "کفری" (که نیروهای پیشمرگه در آن مستقر هستند) به دلیل وجود مناطق ممنوعه وخروج پیشمرگه‌ها در سال 2017 از مناطقی که کانون‌ تروریست‌ها و نقطه شروع حملات داعش به مناطق کوبان، بلکانه و قوره شای در حمرین بود،صورت می گیرد».

دیروز سه شنبه «شورش اسماعیل» وزیر پیشمرگه در منطقه کردستان عراق به فرماندهان لشکرهای وابسته به این وزارت، توجه به طرح‌ها و تاکتیک‌های جدید جنگی برای مقابله و شکست تروریست‌ها را توصیه کرد.

شامگاه شنبه گذشته، داعش به مواضع پیشمرگه ها در منطقه کولجو شهرستان کفری حمله گسترده کرد که در نتیجه آن 6 نفر کشته شده و 3 تن زخمی شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: