کد خبر: ۵۳۶۷۶۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸

"زوراب پولولیکاشویلی" با رأی ۸۵ کشور از جمله حمایت ایران، دوباره به عنوان دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی انتخاب شد.

به گزارش شفاف، بیست‌وچهارمین اجلاس مجمع عمومی گردشگری سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) وابسته به سازمان ملل متحد با حضور هیأت‌هایی از ۱۳۵ کشور در مادرید اسپانیا در حال برگزاری است که در نتیجه رأی‌گیری در این اجلاس، زوراب پولولیکاشویلی برای یک دوره سه‌ساله دیگر به عنوان دبیرکل این سازمان انتخاب شد.

۸۵ کشور به پولولیکاشویلی رأی مثبت دادند و ۲۹ کشور رای مخالف داشتند. او برای این‌که در این مسؤولیت باقی بماند به دو سوم آرای اعضای شورای اجرایی نیاز داشت. این رأی‌گیری پس از آن‌که برخی کشورها درباره انتخابات برگزارشده در یکصدوسیزدهمین نشست شورای اجرایی این سازمان، ابهاماتی داشتند، در اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو سازمان جهانی جهانگردی تکرار شد که نماینده ایران از انتخاب دوباره و ادامه دبیرکلی پولولیکاشویلی حمایت قاطع کرد. پیش‌تر کارشناسان این سازمان گفته بودند: پولولیکاشویلی اگر بخواهد برای دومین دوره  نامزد شود، به حمایت ایران و سایر اعضای شورای اجرایی نیاز دارد.

علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران به منظور شرکت در این نشست، به مادرید سفر کرده و دیدارهایی را با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری برای جلب حمایت این سازمان در اجرای پروژه‌های «نوسده» و برگزاری اجلاس گردشگری شهری در تهران به جای گردشگری روستایی داشته است.

"پولولیکاشویلی" دوباره دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی شد

زوراب پولولیکاشویلی، سیاستمدار و دیپلمات گرجستانی است که از سال ۲۰۱۷ به عنوان دبیرکل سازمان جهانی گردشگری فعالیت دارد. او تا سال ۲۰۲۵ در این سمت مسؤولیت خواهد داشت.  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: